• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Akcesoria na ruję dla kota

Brak produktów odpowiadających zapytaniu.

Akcesoria na ruję

Ruja to szczególnie trudny okres w życiu kotki, ale przede wszystkim jej opiekuna. Zmienia się charakter i temperament kotki, zaczyna nadmiernie wokalizować a także zmienia się nawet jej zapach. Produkty, które znajdziecie w tej kategorii nieco złagodzą skutki rui.

Co to jest ruja u kotki i ile trwa?

Ruja pojawia się u kotów różnie w zależności od wielu czynników, między innymi natężenia światła słonecznego. Dojrzewanie u kota zwykle występuje w wieku 9 do 10 miesięcy. Czas w którym kotki dostają ruję jest bardzo różny i zależy od wielu czynników. Reguły dotyczące występowania rui można jedynie zaobserwować u kotek żyjących na dworze. Ruja związana jest z porami roku i występuje 2-3 razy w roku, w ciepłe dni. Tym co powoduje występowanie objawów rejowych jest przede wszystkim zwiększająca się ilość światła. W naturze koty wydają potomstwo tylko latem i wiosną. Inaczej sprawa wygląda u kotek domowych. Te maja całkowicie inne cykle niezależne od czynników panujących na zewnątrz. Panujące warunki domowe sprawiają. Że kotka może być gotowa na przyjęcie potomstwa o każdej porze. Niektóre domowe kotki mogą mieć ruję nawet co miesiąc. Objawy rui są dla właścicieli bardzo kłopotliwe. Kotki wydają z siebie dziwne dźwięki, gardłowe i niskie nawołując w nocy samców. Ponadto odchylają ogon i wyginają ciało, tarzają się po dywanie, tak działają hormony u kotów. Jeśli nie chcemy walczyć z kocią naturą najlepiej po pierwszej rui poddać kotkę zabiegowi kastracji. Tylko pamiętajmy aby po zabiegu zmienić dietę kotki. Kastracja, której zadaniem jest trwałe ubezpłodnienie kota wpływa również na metabolizm zwierząt przez co mogą zacząć tyć.

W sklepie Apetete proponujemy kilka rozwiązań na ruję u kotów, jednym z najpopularniejszych jest chlorophyl tabletki doustne, które zmniejszają brzydkie zapachy jakie potrafi wydzielać kotka.

Oferta sklepu Apetete

W nasze ofercie znajdziesz produkty na ruję u kotów , a także preparaty odstraszające i przywabiające, czego potrzebujesz dba swojej kotki? W naszym sklepie znajdziesz bogatą ofertę akcesoriów dla kotów.

Akcesoria na ruję - Najczęściej zadawane pytania(FAQ)

Jak uspokoić kota w czasie rui?

Ruje są dla kotki bardzo męczące i niezwykle obciążające dla jej organizmu. W okresie rui nie powinno się stymulować kotki, czyli nadmiernie jej głaskać, przytulać i miziać. Nie zalecane jest chwytanie mruczka za grzbiet ani za tylne części ciała. Uspokojenie kota w trakcie rui to zapewnienie my ciszy i spokoju. Należy często wietrzyć pomieszczenie, w którym przebywa kot, można też zasłonić w nim okna, aby zrobiło się w ciemniej. W czasie rui kotka powinna być zamknięta w domu, absolutnie nie wolno wypuszczać jej na dwór, gdyż grozi to ciążą.

Ile razy w roku kot ma ruję?

Kotki mają ruję dwa lub trzy razy do roku. U kotek żyjących na wolności ten okres godowy występuje najczęściej trzy razy w roku – wczesną wiosną, latem oraz jesienią. Sama ruja trwa od kilku dni, do dwóch tygodni. Pierwsza ruja występuje u kotki około szóstego miesiąca życia, choć może zacząć się nieco wcześniej np. w czwartym miesiącu. W tym czasie pupil staje się bardziej niespokojny. Zaczyna miauczeć, ocierać się o meble, ściany i ludzi, których lubi.

Ile trwa okres rui u kotki?

U kotek żyjących na wolności ruja nie trwa zbyt długo, ponieważ samica zostaje szybko pokryta. Trwa około siedmiu dni. Całkiem inaczej wygląda rujka o kotek niewychodzących. Może trwać ona od kilku do kilkunastu dni. Bardzo często dzieje się tak, że samica wpada w ruję permanentną. Dzieje się tak, kiedy ruja ciągle powraca np. co tydzień lub co dwa tygodnie. W takim przypadku najlepiej przeprowadzić zabieg kastracji kotki, ponieważ nawracające ruje są dużym obciążeniem dla organizmu zwierzęcia.