• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY
 • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY

Usuwanie zapachów, plam po kocie

12 produkt(ów)

Usuwanie zapachów, plam

Jeśli jesteś właścicielem kota, na pewno nic nie zmienia Twojego stosunku do kota nawet jeśli zdarzy się kociakowi nie trafić do kuwety, czy w inny sposób zabrudzić Twoje meble czy podłogę. Wiedza o tym, że jest to nieuniknione i odpowiednie przygotowywane, może sprawić, że sprzątanie po kocie będzie proste. Dodatkowo w naszym sklepie apetete znajdziesz potrzebne i skuteczne produkty, które pomogą pozbyć się plam pozostawionych przez koty, również tych niewiadomego pochodzenia.

Spraye i plamy z moczu

Koty nie zawsze załatwiają się w kuwecie, zwłaszcza małe kociaki albo koty niekastrowane. Kiedy twój kot zostawia „niespodziankę” na dywanie lub rozpyla mocz aby znaczyć terytorium – zadaniem opiekuna jest jak najszybciej pozbyć się tych zapachów z domu. Bez względu na powód, dla którego kot sika na dywan czy łóżko jedno jest pewne – trzeba to szybko sprzątnąć i zniwelować zapach. Koty mogą szukać zaznaczonych obszarów i ponownie w nich się załatwiać jeśli nie zostanie zapach ten dobrze wywabiony. Żadne detergenty dostępne w chemicznych sklepach nie są w stanie tego wywabić. Najlepszym i skutecznym rozwiązaniem jest postępowanie według poniższych wskazówek:

 • Osusz plamę ręcznikiem papierowym
 • Nie używaj żadnych środków czyszczących na bazie amoniaku. Pachną jak koci mocz, co może zachęcić kotka do ponownego zaznaczenia miejsca
 • Namoczyć obszar środkiem do czyszczenia dostępnym w sklepie apetete i pozostaw do wyschnięcia na około 1-2 godziny
 • Spłucz wodą
 • Następnego dnia spryskaj obszar enzymatycznym środkiem czyszczącym, takim jak te firmy Vetopar, (Animal Odor Eliminator), (Feline Odor Neutralizer).
 • Trzymaj kota z dala od plamy do czasu aż zupełnie ona wyschnie

Co zrobić by kot ponownie się nie załatwił w to miejsce?

W celu powstrzymania kota przed ponownym znaczeniem, można skorzystać z produktów fermionowych, które działają na koty uspokajająco i niwelują problem moczenia, jeśli przyczyna jego jest behawioralna. Jeśli pomimo wszystko kot dalej moczy się poza kuwetą należy wykluczyć podłoże medyczne, być może kot cierpi z powodu zapalenia pęcherza.

Usuwanie zapachów, plam - Najczęściej zadawane pytania(FAQ)

Czym usunąć zapach kociego moczu?

Zapach kociego moczu jest trudny do usunięcia. W celu neutralizacji tej nieprzyjemnej woni najlepiej zastosować specjalny skoncentrowany preparat przeznaczony do usuwania nieprzyjemnego zapachu moczu kotów. Tego typu produkty wykorzystują zaawansowaną nowoczesną technologię bioenzymatyczną do skutecznej eliminacji kwasu moczowego, który w głównej mierze odpowiada za intensywność tej drażniącej woni.

Jak pozbyć się zapachu moczu kota z podłogi?

Aby usunąć zapach moczu kota z podłogi, należy zastosować specjalny środek neutralizujący wprost na miejsce, w którym znajdowała się wcześniej plama moczu. Wybrany preparat powinien być przede wszystkim bezpieczny dla wszystkich powierzchni, bez obaw o uszkodzenie paneli czy płytek. Dobrze też, by preparat zawierał naturalne Ph, ponieważ podłoga jest łatwo dostępnym miejscem dla zwierząt i małych dzieci. Aplikację środka należy przeprowadzać zgodnie z kartą charakterystyki producenta.

Jak usunąć zapach moczu kota z kanapy?

Zapach moczu kota na kanapie jest szczególnie uciążliwy, ponieważ to miejsce, które ma służyć do wypoczynku. Mocz z łatwością wnika też w strukturę obicia mebla, więc znacznie trudniej jest go wywabić. Zalecane sposoby, które są w stanie wyciągnąć zapach moczu kota z kanapy to roztwór sody z wodą nałożony na miejsce po plamie. W następnej kolejności należy usunąć sodę i pozwolić całkowicie wyschnąć zmoczonej tkaninie. Inny sposób to skuteczny preparat eliminujący zapach kociego moczu, który przeznaczony jest do stosowania na tego typu powierzchniach.