• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY
 • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY

Czyszczenie oczu u kota

Oczy kota

Oczy są zwierciadłem duszy a także po nich często widać pierwsze oznaki choroby. U zdrowego kota oczy muszą być czyste, błyszczące bez żadnej wydzieliny pojawiającej się w ich kącikach. Również pojawienie się trzeciej powieki świadczy o chorobie. Oczy kota zazwyczaj nie wymagają codziennych zabiegów pielęgnacyjnych, wyjątek stanowią rasy z krótkim pyskiem u których niedrożność kanalików łzowych może prowadzić do problemów z oczami.
Jeśli zauważymy wydzieliną lub łzawienie oka – należy delikatnie przemyć powieki w sklepie Apetete znajdziesz specjalne preparaty do pielęgnacji oczu: krople do oczu, a także preparaty do pielęgnacji sierści wokół oczów.

Jak myć oczy kota

Do mycia oczu kota potrzebne będą odpowiednie akcesoria. Oko jest niezwykle delikatnym narządem z tego względu wymaga specjalnej pielęgnacji. Do czyszczenia oczu najlepiej używać specjalnych chusteczek dostępnych w sklepie Apetete. Są bardzo proste do użycia, działają zupełnie tak samo jak chusteczki do demakijażu. Bardzo wygodne, ale nie zabezpieczają przed bakteriami jak krople do oczu dla kota ich działanie jest nawilżające i dodatkowo zabezpieczające.
Proces mycia oczu u kota przy pomocy zwilżonej odpowiednim preparatem do oczu kota, gazy delikatnie wytrzyj obszar wokół oczu. Nigdy nie wycieraj samego oka. Uwaga pod żadnym pozorem do pielęgnacji oczu nie używaj mydeł ani szamponów ponieważ może to powodować podrażnienie – a nawet uszkodzenie oka.
W sklepie Apetete tylko sprawdzeni producenci tacy jak:

 • Beaphear
 • Eurowet
 • Francodex
 • Tropiclean

Preparaty na plamy z łez

Plamy łez – nazywany również “Poodle Eye”, plamy łez są ciemnymi plamami, które tworzą się na włosach pod oczami niektórych ras kotów. To przebarwienie jest szczególnie widoczne u kotów o jaśniejszych kolorach takich persy.

Inne artykuły do pielęgnacji kota

Twój kot poza karmą i żwirkiem wymaga odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych. W sklepie Apetete znajdziesz krople do oczu dla kota, preparaty na łzy, a także chusteczki, sprawdzone produkty i tylko najlepsi producenci polecani przez Twojego lekarza weterynarii.
W naszym sklepie przyjaznym dla zwierząt posiadamy aktualnie wiele środków do pielęgnacji zarówno oczu, uszu jak i zębów kota. Pamiętaj by przed ich regularnym stosowaniem zasięgnąć porad lekarza weterynarii, niektóre preparaty mogą zawierać substancje które mogłyby wywołać reakcje alergiczne u kotów.

Czyszczenie oczu - Najczęściej zadawane pytania(FAQ)

Czym przemywać oczy u kota?

Kocie oczy można przemywać solą fizjologiczną lub specjalnymi preparatami, które można zakupić w dobrych sklepach zoologicznych. Płyny i mleczka do kocich oczu to środki bezpieczne o łagodnej formule. Utrzymują one doskonałą higienę oka poprzez łagodne jego przeczyszczenie. Co więcej, doskonale usuwają kurz, który podrażnia oczy, a nawet może powodować zapalenie spojówek. Regularne przemywanie oczu kota przy pomocy dedykowanych do tego preparatów, zapobiega występowaniu brzydkich śladów na sierści wokół oczu.

Jak przemywać oczy kota?

Przemywanie oczu kota należy rozpocząć od zewnętrznego kącika oczu i skierować się ku wewnętrznej stronie. Taka pielęgnacja zapobiega dostawaniu się zanieczyszczeń w głąb powieki. Do przemywania oczu mruczka można stosować sól fizjologiczną, ale o wiele lepsze będą specjalne preparaty dostępne w sklepie zoologicznym. Niewielką ilość środka należy nanieść na wacik, który należy przyłożyć do powieki zwierzęcia. Pamiętajmy, że w przypadku wypływu ropnego z oka, samo przemywanie może nie wystarczyć. Konieczna będzie wizyta w gabinecie weterynaryjnym.

Czy można przemywać oczy kota solą fizjologiczną?

Tak. Można przemywać oczy kota solą fizjologiczną. Środek pozwala zachować higienę wokół kocich oczu i powiek. Jednak o wiele lepiej sprawdzają się specjalistyczne preparaty, które można zakupić w dobrych sklepach zoologicznych. Produkty są w pełni bezpieczne. Nie tylko łagodzą podrażnienia, ale również pomagają w oczyszczeniu kanalików łzowych dzięki zachowaniu identycznego pH, jakie mają łzy kota. Niekiedy domowe herbatki, czy wywary mogą jedynie zaostrzyć infekcję oka.