• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Balsamy do łap dla kota

Brak produktów odpowiadających zapytaniu.

Balsamy do kocich łap

Dbanie o łapy kota jest ważnym aspektem opieki nad kotem. Twój kot potrzebuje łap, aby być zdrowy i móc robić rzeczy, które lubią robić koty, takie jak drapanie i wspinaczka. Im więcej robisz, aby zadbać o jej łapy, tym będzie Twój kotek zdrowszy i szczęśliwszy. W tym dziale znajdziesz preparaty do pielęgnacji opuszek kota.

Daj swojemu kotu drapak. Drapaki idealnie sprawdzają się jako naturalne pilniki dla kota. W Apetete znajdziesz różne powierzchnie drapaków: tekturowe drapaki, drapaki z sizalu, Rozważ posiadanie kilku rodzajów drapaczek dla kota, zwierzaki te cenią sobie rozmaite zabawki.

Jak dbać o łapki kota

Utrzymywanie łap kota w czystości uniemożliwi mu połknięcie gruzu lub chemikaliów domowych z opuszek. Do mycia łapek polecamy używanie wilgotnej szmatki, ewentualnie chusteczek dostępnych w sklepie Apetete.
Ponadto w celu utrzymywania kocich łapek w czystości dbajmy o naszą nawierzchnię w mieszkaniu. Codziennie badaj łapki kota Odpowiednia pielęgnacja łapek i sprawdzanie ich stanu gwarantuje zdrowie kociaka. Poświęć trochę czasu na zbadanie łap kota, gdy je wycierasz lub masujesz. Sprawdź, czy nie występują żadne nieprawidłowości, takie jak nacięcia, zadrapania, obrzęki. Koty zwłaszcza te wychodzące mogą być podatne na obrażenia łapy. Możesz leczyć drobne urazy (np. powierzchowne skaleczenia, zadrapania lub drzazgi), ale poważniejsze obrażenia (np. głębokie skaleczenia, ciężkie krwawienia, ropnie) wymagają natychmiastowej opieki weterynaryjnej.

Ciało obce w łapce kota

Usuń obce przedmioty za pomocą pęsety. Jeśli twój kot ma drzazgę lub inny mały obcy przedmiot, który powierzchownie utkwił w jego łapie, będziesz potrzebować pęsety, aby go usunąć. Najpierw zdezynfekuj pęsetę a następnie wyczyść dotkniętą łapę mydłem i wodą i chwyć przedmiot pęsetą, po wyjęciu drzazgi, ponownie oczyść łapę i nałóż na nią odpowiedni płyn do łap – znajdziesz go w tym dziale.
Uwaga: jeśli nie jesteś w stanie sam wyciągnąć przedmiotu, zabierz kociaka do weterynarza.

Opieka nad kocimi łapkami zimą

Opieka nad kotem zimą nie rożni się od tej letniej, wyjątek stanowią koty wychodzące. Jeśli kot wychodzi na dwór jest narażony na skaleczenia powstałe w wyniku kontaktu z solą chemiczną. Dla bezpieczeństwa i ochrony łapek, można stosować balsamy do łap takie jak dla psów, ważne by były to balsamy szybko schnące. Można również kocie łapki posmarować oliwką czy wazeliną.

Balsamy do łap - Najczęściej zadawane pytania(FAQ)

Czy kot potrzebuje balsamu do łapek?

Tak, kot potrzebuje balsamu do łapek, zwłaszcza gdy jest to kot wychodzący. Odpowiednio dobrany balsam do kocich łap chroni je przed podrażnieniami wywoływanymi przez chodzenie po śniegu, czy po rozgrzanym asfalcie. Poduszki na łapkach kota są również ekstremalnie wrażliwe na ucisk, co oznacza, że łatwo ulegają podrażnieniom w kontakcie z kamieniami, żwirem czy piaskiem. Warto smarować kocie łapki, kiedy nasz mruczek wróci ze spaceru lub gdy cierpi na niedobory witamin. W przeciwnym razie na delikatnych opuszkach mogą powstać bolesne pęcherze, które będą powodować dyskomfort w trakcie chodzenia.

Czym nawilżać łapki kota?

Łapki kota można nawilżać wazeliną, jednak kot może ją zlizywać. O wiele lepszym rozwiązaniem jest zakup specjalnego balsamu do kocich łap, który chroni opuszki narażone na pęknięcia spowodowane mrozem, lodem czy innymi czynnikami zewnętrznymi. Regularne smarowanie kocich łap przynosi ulgę zwierzęciu i jest dla niego całkowicie bezpieczne. Stosowanie preparatów dostępnych w sklepach zoologicznych uśmierza ból, jeśli pęknięcia na poduszkach przynoszą dyskomfort w trakcie chodzenia. Balsamy na kocie łapy zalecane są szczególnie w okresie zimowym jako ochrona przed takimi czynnikami, jak mróz, lód, czy sól.

Jaki balsam do łapek kota?

Preparaty ochronne do łap dla kotów powinny zawierać wyłącznie naturalne składniki. Organiczne masło Shea, olej ze słodkich migdałów czy oleje z nasion ogórecznika lekarskiego – to najpopularniejsze i bezpieczne składniki znajdujące się w balsamach dla kotów. Redukują one stany zapalne i łagodzą dyskomfort związany z obolałymi, podrażnionymi i wysuszonymi poduszkami łapek u kotów.