• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Przywabiacze dla kota

6 produkt(ów)

Przywabiacze na koty

W tym dziale znajdziesz produkty dla kotów, które mają za zadanie rozweselić kota, a także zachęcić do korzystania z kuwety, drapaka, czy nowego legowiska.
Koty to nasze domowe pupile, lubimy się z nimi bawić i je rozpieszczać czasem jednak nasze próby dogodzenia im nie są trafione. W sklepie dla kota apetete znajdziesz serię stworzoną z myślą o wszystkich właścicielach kotów, którzy chcieliby uzyskać pomoc w wychowywaniu swoich nieznośnych pupili. Dzięki naszym preparatom nauczenie prawidłowych zachowań oraz oduczenie niewłaściwych nawyków będzie łatwiejsze i skuteczniejsze.
Produkty w sklepie apetete przywabiające, takie jak feromony i kocimiętki to najczęściej i najchętniej kupowane preparaty dla kotów.

Jak działa kocimiętka na koty

W naszym sklepie znajdziesz preparaty z kocimiętką ale nie każdy właściciel wie jako koty na nią reagują! Ponadto tylko 70% badanych kotów wykazuje reakcje na kocimiętkę, w grupie tej przeważa liczba kotów w wieku rozrodczym. A jak działa na kotów kocimiętka? Koty przy niej zachowują się przez kilka minut dziwnie, tarzając się w kocimiętce, mrucząc i wyginając ciało.
Kocimiętka zioło należące do rodziny miętowej. To co wywołuje stan odurzenia to związek chemiczny zawarty w tej roślinie, który przyciąga i oddziałuje na koty nazywa się nepetalactone. Występuje w liściach i łodygach.

Kiedy kot zjada kocimiętkę, działa ona na niego odwrotnie jak środek uspokajający, ale rozpylona w powietrzu działa na niego pobudzająco jak narkotyk. Uważa się, że kocimiętka naśladuje kocie dorosłe feromony. Koty mogą reagować na kocimiętkę w różny sposób: obracając się, przewracając i ogólnie będąc nadaktywnym. Mimo tych dziwnych reakcji jakie wywołuje kocimiętka jest ona zupełnie bezpieczna dla kotów i nie da się jej przedawkować. Kot narażony na ciągłe działanie kocimiętki przestanie na nią reagować. Niektórzy ludzie zalecają, aby nie podawać więcej niż raz na dwa lub trzy tygodnie, aby zapobiec przyzwyczajeniu. W sklepie apetete dostępna kocimiętka w formie sprayu a także w formie preparatu o nazwie: Atraktis zawiera naturalny ekstrakt z kocimiętki, który działa na koty przywabiająco. Preparat ma również dla nas przyjemny zapach. Dodatkowo jest całkowicie nieszkodliwy dla zwierząt i ludzi.

W naszym sklepie dla kota – apetete znajdziesz wszystko co będzie niezbędne do wychowania kota, a także jego dobrego samopoczucia. Sprawdź nasza ofertę i ciesz się czystym domem.