• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Odstraszacze dla kota

9 produkt(ów)

Odstraszacze na koty

W tym dziale znajdziesz produkty odpowiednie dla właścicieli nieznośnych kotów. Niestety ale koty nie zawsze zachowują się grzecznie, czasem znaczą sprzęty, meble, załatwiają się poza kuwetą. W wielu przypadkach produkty dostępne w tym dziale jak repelenty na koty skutecznie pomagają. Wyjątek stanowią przypadki gdzie winę za złe zachowanie kota ponosi jego stan zdrowia lub długotrwały stres.

Jak poradzić sobie z wolno żyjącymi kotami

Koty wolnożyjące, mogą odwiedzać nasz ogród i znaczyć teren, a także zostawiać odchody. Odchody zwierząt są siedliskiem bakterii i zarazków. Możemy sobie nie życzyć takiego towarzystwa, jednak zastosowanie niektórych środków odstraszających na koty dostępnych w innych sklepach odbiega od idei naszego sklepu. U nas znajdziesz produkty bezpieczne dla zwierząt a zarazem skuteczne.

Czym odstraszać koty

W sklepie apetete znajdziesz różnego rodzaju odstraszacze, które bezpiecznie powstrzymują koty przed niechcianymi zachowania mi. Fachowo takie środki i preparaty, których zadaniem jest odstraszanie kotów nazywane są repelantami. Wśród nich znajdują się odstraszacze ultradźwiękowe, chemiczne. W przeciwieństwie do dostępnych w innych sklepach produktów takich jak druty kolczaste, armatki wodne, itp. odstraszacze ze sklepu apetete nie robią kotu krzywdy. Zwierzę zostaje odstraszone naturalnie poprzez zapach jaki emituje dany produkt.

Kiedy odstraszacz na koty jest potrzebny

Odstraszacz na koty potrzebny jest zarówno właścicielom kotów, jak i osobom które żyją w sąsiedztwie kociaków i nie życzą sobie takiego towarzystwa w ogrodzie, czy w domu. Koty niekastrowane czasem znaczą teren moczem i to bardzo charakterystyczna i brzydka woń. Nadto kocia uryna nie tylko brzydko pachnie, ale niszczy kwiaty i zostawia trwałe plamy. Ponadto niektóre koty mogą być rezerwuarem różnych chorób, także groźnych dla naszych zwierząt. Dlatego lepiej bezdomnym kotom nie pozwalać na wchodzenie do nasz teren. Użycie odpowiedniego środka dostępnego w sklepie apetete dla miłośników zwierząt, nie skrzywdzi kota a jedynie go skutecznie odstraszy.
Wśród produktów znajdziecie repelenty do stosowania w domu i na zewnątrz. Uwaga należy dokładnie wyczytać ich przeznaczenie, niektóre nadają się do stosowania bezpośrednio na meble inne zostawiają ślady. Większość repelentów działa na zasadzie zapachowego ostraszaczy – dostępne przeważnie w formie sprayów. Taki spray nie sprawdza się na zewnątrz – do ogrodu potrzebne będą inne środki np. granulki do ziemi.