• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Czyszczenie uszu u kota

Czyszczenie uszu kota

Nie każdy kot wymaga pielęgnacji uszu, wszystko jest zależne od rasy oraz od środowiska w jakim przebywa. Tak naprawdę wiele kotów doskonale samo się pielęgnuje i rzadko wymaga pielęgnacji uszu. Choć Inni nie są tak dobrzy w swoich umiejętnościach pielęgnacyjnych i będą potrzebować rutynowych czynności czyszczących, aby zapobiec infekcji. Ogólnie, jeśli zauważysz wosk, brud lub inne zanieczyszczenia, to prawdopodobnie czas na czyszczenie. Takie okresowe czyszczenie i regularne kontrole w domu pozwolą Ci wcześnie dowiedzieć się o problemach z uchem, umożliwiając terminowe leczenie. Jeśli podejrzewasz, że Twój kot może mieć problem z uszami, zadzwoń jak najszybciej do lekarza weterynarii. Szybkie leczenie często zapewnia lepsze rokowanie, może zmniejszyć ryzyko chorób przewlekłych i utraty słuchu:

Koty narażone na problemy z uszami

Koty z oklapniętymi uszami wymagają naszej pomocy, ponieważ ich kanał słuchowy nie jest odpowiednio wentylowany. Odpowiednia pielęgnacja uszu ochroni Twojego kota przed bolesnymi infekcjami. Najważniejsza jest systematyka i dobranie odpowiedniego sprzętu. W sklepie apetete posiadamy pełne akcesoria do czyszczenia uszu Twojego kota, takie jak: płyny do płukania uszu, aerozole, krople do uszu firm takich jak: Beaphar, Dr Siedel, Akaryl, Amiwet, Francodex

Jak czyścić kotom uszy

W przypadku wszystkich zabiegów pielęgnacyjnych najważniejsze to łagodne podejście do kota, bez nerwów. Koty są bardzo wrażliwe i nie znoszą przymusu, jeśli dla nich ten zabieg będzie kojarzył się z negatywnymi emocjami bez asysty lekarza weterynarii nic nie zdziałamy. Dobra praktyką jest nagradzanie kotka smakołykami w trakcie i po zakończonym zabiegu czyszczenia uszu.
W naszym sklepie apetete znajdziesz proste w obsłudze preparaty do mycia uszu, które wystarczy za pomocą specjalnego aplikatora wkroplić a następnie wymasować nasadę ucha. Nadmiar płynu zbieramy ściereczką, gazikiem i po zabiegu.
Nasza rada: aby się dobrze przygotować do zabiegu – zbierz wszystkie niezbędne rzeczy: załóż rękawiczki lateksowe, przygotuj wacik oraz płyn do płukania uszu oraz smakołyki. Wszystko miej w zasięgu ręki a zaoszczędzisz sobie i kotu niepotrzebnych nerwów.

Jakie przedmioty potrzebne do czyszczenia uszu

Czyszczenie kocich uszu wygląda podobnie jak u psów. Zasada jest ta sama – nie używamy wacików do czyszczenia uszu tylko gazika nałożonego na pęsetę, albo palec. Najlepiej jest do zabiegu zakładać rękawiczki lateksowe, znajdziesz je w zestawie aptecznym w naszym sklepie albo kupisz w każdej aptece. Koszt jest niewielki a przydają się również do innych zabiegów pielęgnacyjnych jak czyszczenie oczu i zębów u kota.

Ponadto do czyszczenia uszu potrzebujesz odpowiednich płynów, które rozpuszczają woszczynę. W sklepie apetete znajdziesz bezpieczne środki bez recepty do płukania uszu, ze specjalnym aplikatorem od znanych producentów.

Ważne: jeśli zauważyłeś ciemno – brązową maź w uchu i pomimo czyszczenia tej substancji jest coraz więcej – umów się na wizytę do lekarza weterynarii. Brązowa maź może świadczyć o silnym stanie zapalnym ucha albo o obecności pasożytów!

Oferta sklepu apetete

W sklepie Apetete proponujemy sprawdzone przepisy i gotowe rozwiązania, które pozwolą zadbać o zdrowy i piękny wygląd Twojego kota.