• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Nożyczki, obcinaczki dla kota

Jak dbać o pazurki kota

U kotów pazury powinny ścierać się samoistnie podczas zabawy na drzewie czy drapaku. Mimo wszystko czasem koty wymagają naszej pomocy. W tym celu przydadzą się nożyczki do pazurów dostępne w sklepie apetete, polecamy specjalne akcesoria do pazurów. W tym dziale znajdziesz wszystko co potrzebne jest do kociego pedicure i manicure.

Obcinanie pazurów u kotów

Pazury miękną dopiero po namoczeniu, dlatego najlepiej obcinać je po kąpieli. Białe pazury kota są łatwe do pielęgnacji ponieważ widać w nich rdzeń dzięki czemu nie uszkodzimy nerwu. Zabieg obcinania pazurów wymaga większej koncentracji i wiedzy od właściciela. Jeśli pazurek jest czarny, łatwo wtedy poruszyć różową część rdzenia. Do obcinania pazurków przydatne będą specjalne nożyczki lub obcinacz do pazurów dostępne w naszej ofercie.

Jak przyzwyczaić kota do obcinania pazurków

Delikatnie weź jedną z łap kota między palce i masuj. Kiedy kotek będzie spokojny, lekko naciśnij jej opuszkę, aby wysunął się paznokieć, a następnie zwolnij łapę i natychmiast daj przysmak. Rób to co drugi dzień na innym palcu, dopóki nie poznasz wszystkich dziesięciu. W następnym kroku zapoznaj kota z obcinaczką Twój kot powinien czuć się swobodnie przy dźwiękach cążków. Zanim spróbujesz przyciąć pazury. Usiądź na kolanach, włóż kawałek niegotowanego spaghetti do maszynki i trzymaj je w pobliżu kota. (Jeśli on wącha maszynkę do strzyżenia, nałóż na nią smakołyk, aby mógł jeść.) Następnie, masując jeden z palców kota, delikatnie naciśnij jego podnosek. Gdy paznokieć się wysunie, przypnij spaghetti maszynką do strzyżenia, jednocześnie delikatnie trzymając łapę kota. Teraz uwolnij.

Co jest najlepsze do obcinania kocich pazurków

Do obcinania kocich pazurków można używać nożyczek do pazurków albo cążek. Kwestia wyboru i wygody właściciela. Niektórym łatwiej jest obsługiwać obcinaczki niż nożyczki. Ponadto nożyczki sprawdzają się u naprawdę małych kociaków, przy twardszych pazurkach mogą nie dać rady.
Ważne jest, aby podczas obcinania pazurków obcinać tylko jego białą część. Różowa część pazurka kota, zwana nerwem, to miejsce, gdzie znajdują się nerwy i naczynia krwionośne. Nigdy nie przecinaj tego wrażliwego obszaru. Wycinaj tylko białą część pazura. Lepiej być ostrożnym niż ryzykować obcięcie tego obszaru. Jeśli przypadkowo przeciąłeś szybko zatamuj krwawienie, każde krwawienie można zatrzymać za pomocą proszku, czy nadmanganianu potasu.

Akcesoria do obcinania pazurków

W sklepie dla kota – apetete znajdziesz akcesoria potrzebne do pielęgnacji łap i pazurków takie jak: nożyczki, cążki, ale również kremy. Zapoznaj się z pełną ofertą naszego działu i zadbaj w przyjemny sposób o nienaganny wygląd i doskonałe zdrowie Twojego mruczka.