• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Nauka czystości dla kotów

Jak nauczyć kota korzystać z kuwety

Nasz sklep apetete został stworzony, aby dostarczyć produkty do Twojego domu w którym przebywa kot. Nasze akcesoria pomogą ci w codziennych obowiązkach domowych. W tym dziale znajdziesz produkty pomocne w treningu czystości. O tym jak ważna jest umiejętność kota korzystania z kuwety, nie trzeba przekonywać. Na szczęście większość kotów naturalnie umie załatwiać swoje potrzeby w kuwecie. Małe kociaki uczą się umiejętności zakopywania odchodów naśladując swoją matkę albo inne koty.

Jak nauczyć małego kota korzystać z kuwety

Czasem zdarza się, że kociak pozostaje bez matki. Wówczas cała opieka i nauka spada na barki opiekuna. To również właściciel uczy kociaka jak ma korzystać z kuwety. Najlepszym sposobem na pokazanie kotu jak korzystać z toalety jest wsadzanie kota do kuwety kilka razy dziennie. Najczęściej maluchy mają parcie na pęcherz kiedy są po zabawie, po przebudzeniu, po jedzeniu. Również obserwujmy kociaka, gdy widzimy że zwierzak rozgląda się za miejscem na toaletę – szybko zareaguj i włóż go do kuwety. A następnie możesz w rękawiczce pogrzebać palcem w żwirku. Taka czynność obudzi w kocie jego naturalne instynkty i potrzebę zakopywania odchodów. Ponadto możesz użyć preparatu do kuwet, który zachęci kotka do korzystania z toalety, w tym dziale znajdziesz odpowiedni. Pamiętaj by po zakończonej toalecie kociaka nagrodzić. Polecane jest podawanie przysmaków dla kociąt po wyjściu z kuwety. W sklepie apetete znajdziesz pełny zestaw przysmaków dla kociaków, odpowiednie na takie lekcje czystości. Pamiętaj tylko aby nie dawać przysmaków w kuwecie. Koty to czyste zwierzątka i nie jedzą tam gdzie się załatwiają. Jeśli dostaną jedzenie w kuwecie, nie będą się w niej załatwiać.
Jeśli kotek załatwi się poza kuwetą posprzątajmy i zabezpieczmy miejsce odkażaczem, tak by zniwelować zapach kuwety, W sklepie apetete znajdziecie pełny zestaw neutralizatorów zapachów, niezbędnych podczas nauki czystości.

W sklepie apetete pomożemy kociakowi jak żyć z człowiekiem

W sklepie Apetete pomożemy kociakowi zrozumieć do czego służy kuweta dla kota, a także zapewnimy największy wybór kuwet dla kota, żwirków, łopatek i innych akcesoriów niezbędnych w domu z kotem.