• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY
 • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY

Frontline Spray na kleszcze dla psów i kotów 250ml

Kod produktu: PFRO027
Marka: FRONTLINE
Spray 250ml
104,99 zł
 • - +
 • Informacje

  Frontline Spray na kleszcze dla psów i kotów 250ml

  FRONTLINE® SPRAY wykazuje natychmiastowe działanie w przypadku inwazji pasożytów zewnętrznych:

  • pokrywa całe ciało zwierzęcia bez konieczności czekania na rozprowadzenie produktu – umożliwia to bezpośrednie działanie na pchły i kleszcze atakujące psa lub kota i ich SZYBKĄ eliminację,
  • to jedyne rozwiązanie przeciwko pchłom i kleszczom w rodzinie produktów FRONTLINE®, które pozwala chronić szczenięta lub kocięta ważące mniej niż 2 kg.

  FRONTLINE® SPRAY jest odpowiedni dla kotów oraz psów w każdym wieku, może być również stosowany u suk w ciąży i w czasie laktacji.

  Aby zaaplikować lek, po prostu wykonaj 4 proste kroki:

  • przygotuj parę rękawiczek i usiądź wygodnie z psem lub kotem;
  • odgarnij sierść swojego zwierzaka, aby odsłonić skórę;
  • trzymając butelkę pionowo, spryskaj sierść pod włos, aż będzie dobrze nawilżona;
  • potrzyj sierść zwierzęcia, aby substancja czynna rozlała się na skórze – futro wysycha stosunkowo szybko.

  Twoje zwierzę jest teraz wolne od pcheł, wszołów i kleszczy. Wskazane jest dodatkowo zastosowanie leczenia profilaktycznego.

  NAZWA PRODUKTU LECZNICZEGO WETERYNARYJNEGO
  Frontline Spray 250 mg/100 ml aerozol natryskowy dla psów i kotów.

  POSTAĆ FARMACEUTYCZNA
  Aerozol natryskowy.

  SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY PRODUKTU LECZNICZEGO
  Substancja czynna: Fipronil 250 mg/100 ml.

  WSKAZANIA
  Do stosowania leczniczego i zapobiegawczego u psów opadniętych przez pchły (Ctenocephalides spp.) i kleszcze (Rhipicephalus spp., Dermacentor spp., Ixodes spp.). Do stosowania leczniczego i zapobiegawczego u kotów opadniętych przez pchły (Ctenocephalides felis) i kleszcze (Rhipicephalus spp., Ixodes spp.). Do zapobiegania i leczenia inwazji wszołów u psów i kotów (Trichodectes canis, Felicola subrostratus). Preparat Frontline Spray zapewnia ochronę: przed infestacją pchłami przez okres: 3 miesięcy u psów i 5-6 tygodni u kotów; przed opadnięciem kleszczami – przez okres 3 do 5 tygodni; przed infestacją wszołami przez okres: do 63 dni u psów i do 42 dni u kotów. Produkt może być wykorzystywany jako składowa terapii w zapobieganiu i leczeniu alergicznego pchlego zapalenia skóry.

  PRZECIWWSKAZANIA
  Nie stosować u zwierząt chorych (choroby układowe, stany gorączkowe) lub w okresie rekonwalescencji. Nie stosować u królików, u których preparat może wywoływać objawy niepożądane a nawet prowadzić do śmierci.

  Najniższa cena produktu z ostatnich 30 dni:
  104,99 zł

  Dawkowanie

  Z uwagi na brak odpowiednich badań odnośnie nieszkodliwości, minimalny okres pomiędzy kolejnymi zabiegami powinien wynosić 4 tygodnie. Droga podawania: zewnętrznie, na sierść zwierzęcia. Dawkowanie: skuteczne działanie preparatu wymaga nawilżenia włosów (sierści) na całej ich długości. W zależności od długości włosa podawać 3 do 6 ml preparatu na 1 kg masy ciała (tj. 7,5-15 mg fipronilu na 1 kg mc), co odpowiada 2 do 4 naciśnięciom pompki dozownika w przypadku butelek 250 ml oraz 6 do 12 naciśnięciom pompki dozownika przy butelce o pojemności 100 ml. Sposób podawania: preparat rozpylać z odległości około 10-20 cm, nawilżając równomiernie całą powierzchnię zwierzęcia. Rozpylać „pod włos” odgarniając włosy tak, aby preparat dotarł do skóry na grzbiecie, plecach, karku, stronie bocznej i brzusznej tułowia oraz na nogach. Okolicę oczu i głowę zwierzęcia nacierać delikatnie nawilżoną preparatem ochronną rękawiczką gumową. Po zabiegu nie wycierać ani nie suszyć suszarką zwierzęcia, które musi wyschnąć w sposób naturalny. Aby zapewnić optymalną skuteczność działania preparatu, nie zaleca się kąpieli i stosowania szamponów w okresie na 2 dni przed do 2 dni po jego aplikacji. Jak wykazano, czterokrotne kąpiele lub stosowanie szamponów w okresie 2 miesięcy nie miało negatywnego wpływu na skuteczność działania produktu. Kiedy stosowanie szamponów jest częstsze, zaleca się podawanie preparatu Frontline Spray co miesiąc.

  Informacje dodatkowe
  Kod towaru PFRO027
  Kod kreskowy 5909997009698
  Waga [kg] 0.4000
  Producent FRONTLINE
  Opinie  3 0 5 3.7

  Opinie naszych Klientów (3)

  5
  Instrukcja doskonale tłumaczy co i jak.
  5
  Zakup bezproblemowy . Rzetelny Polecam Maciek
  1
  Preparat dotarł z uszkodzonym plastikiem od dozownika, mokre opakowanie z widocznym wyciekiem i utratą cieczy. Preparat nie był owinięty osobno folią i na skutek przekładania paczki został uszkodzony, co stwierdzić mogłam po rozpakowaniu całości.

  Osoby które wybrały Frontline Spray na kleszcze dla psów i kotów 250ml przeglądały także: