• DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY
 • DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY

Karma dla Bulteriera

1-30 of 615

Opis rasy Bulterier

Bulteriery to bardzo popularna rasa psów do towarzystwa. Ich wojownicza przeszłość oraz selektywna hodowla wzmocniły w psie takie cechy charakteru jak upór oraz waleczność.Bulteriery to bardzo aktywne psy, ale i wymagające rozsądnego opiekuna, który nauczy te psy odpoczynku i od początku wyznaczy mu jasne zasady i granice. Bullterier nie nadaje się na pierwszego psa.Jednak pod odpowiednią opieką może stać się doskonałym psem sportowym i towarzyszem dzieci i całej rodziny. Psy rasy Bulterier mają mocne ciało, proporcjonalnie umięśnione, aby zachować ich pełnię zdrowia należy je odpowiednio karmić. Najlepszym rozwiązaniem są suche karmy dla psów dużych ras, albo dla ras atletycznych tak jak np: Purina Pro Plan Large Athletic Dog.

Najważniejsze informacje o rasie

 • użytkowość pies rodzinny, do towarzystwa
 • szkolenie łatwe
 • długość życia 10 do 15 lat
 • waga 27kg do 36kg
 • wzrost 48cm do 54cm
 • choroby głuchota zwłaszcza u białych ras, skręt żołądka, alergie pokarmowe

Jak karmić szczeniaka Bulteriera

Zasada karmienia szczeniąt rasy Bulterier w pierwszych dniach szczególnie niczym się nie wyróżnia. Jak zawsze zaleca się by przez pierwsze dwa tygodnie nie zmieniać szczeniakowi karmy. Najlepiej, aby dostawał to samo pożywienie co u hodowcy ponieważ sama zmiana miejsca jest dla psa wystarczająco stresującym i silnym przeżyciem. Jeśli dołożymy do tego zmianę karmy niewątpliwie pojawią się biegunki. Pamiętajmy, że każda zmiana w diecie powinna być dokonywana stopniowo. Co więcej Bulterier powinien otrzymywać karmę dla szczeniąt o podwyższonej zawartości białka, tak by jego masa mięśniowa prawidłowo się rozwijała. Drugim ważnym składnikiem w diecie rosnącego Bulteriera jest oczywiście wapń, witamina D, te substancje powinny być dokładnie wyważone. Zarówno zbyt duża ilość jak i zbyt mała może być niebezpieczna dla rozwoju szczenięcia. Dobrym wyborem jest skorzystanie z gotowych rozwiązań żywieniowych w postaci suchych karm dla dużych szczeniąt. Dostępne suche karmy dla szczeniąt w sklepie apetete znanych producentów takich jak: Acana, czy Naturea, bezzbożowe karmy z wysoką zawartością mięsa będą odpowiednim wyborem. Ponadto przy wyborze karmy dla szczeniaka rasy Bulterier należy wziąć pod uwagę częstotliwość występowania alergii pokarmowych. Dla psich alergików polecamy karmy Fish4Dog, Taste of The Wild Pacific, to tylko niektóre z dostępnych w naszym sklepie apetete propozycji, idealnych diet dla Twojego szczeniaka Bulteriera. Na koniec przypominamy, aby przy wyborze karmy dla psa wziąć pod uwagę wielkość granulek. Krokiety w karmie dla Bulteriera powinny być dostosowane do ich szczęk ponieważ szczeniaki Bullterrierów są bardzo łakome, a pokarm dokładnie przeżuty jest lepiej trawiony.

Karma dla dorosłego psa

Przy wyborze karmy dla psa rasy Bulterier należy uwzględnić kilka kwestii związanych z rasą. Po pierwsze Bulki są podatne na alergie pokarmowe, jeśli Twój pies wcześniej już wykazywał symptomy alergii być może powinieneś wybrać karmę przeznaczoną dla alergików z naszej apteki w sklepie apetete. Znajdziesz tam karmy weterynaryjne znanych marek takich jak: Hills, Royal Canin, Trovet, Farmina. Zazwyczaj dieta eliminacyjna trwa około 3 miesięcy, ale może weterynarz przeciągnąć kurację odczulającą dłużej. Najlepiej od samego początku wystrzegać się potencjalnych alergenów takich jak: kurczak, jagnięcina, zboża. Polecamy karmy mokre oparte na mięsie królika, kaczki. Ważną rzeczą jest również dobieranie karm dla Bulteriera, które nie będą zawierały zbędnych wypełniaczy jak kukurydza, czy pszenica. Wybierając karmę dla Bulteriera unikaj tych produktów z wysoką zawartością zbóż. Zazwyczaj karmy dla dużych ras pozbawione zbóż, są dużo droższe. Jednak w sklepie apetete znajdziesz również produkty z niską zawartością zbóż, z odpowiednia ilością białka w przystępnych cenach. Polecamy ofertę marki Arion Original oraz Brit Care. Bullterier nie jest olbrzymem, ale ma głęboką klatkę piersiową, co naraża te psy na schorzenie zwane – rozszerzeniem żołądka lub skrętem żołądka. Ten stan występuje, gdy żołądek psa wypełnia się powietrzem, prowadząc do zmniejszenia przepływu krwi do ważnych narządów, jak również problemów z oddychaniem. Najlepszym sposobem na ochronę swojego Bullteriera przed tym schorzeniem jest podawanie mu mniejszych porcji karmy oraz ograniczanie wysiłku bezpośrednio po jedzeniu. Niektórzy hodowcy psów twierdzą, że używanie misek na stojaku minimalizuje ryzyko pojawienia się wzdęć, można również skorzystać z misek spowalniających jedzenie, które również są bardzo pomocne i polecane.