• DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY
 • DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY

Karma dla Buldoga Francuskiego

Najlepsza karma dla buldoga francuskiego

Buldog Francuski nie poradzi sobie z normalną karmą dla psów średnich czy dużych ras, dlatego mimo wagi powyżej 14kg, zaleca się podawanie suchej karmy przeznaczonej dla ras małych. Małe granulki będą lepiej przyswajalne przez psa. Buldogi francuskie mają bardzo często problemy ze wzdęciami. Wzdęcia to inaczej gazy, które powstają na skutek zbyt dużej ilości zbóż w diecie psa, jak wiadomo zwierzęta te nie posiadają amylazy ślinowej, która rozkłada skrobię w jamie ustnej. Do trawienia zbóż dochodzi dopiero za pośrednictwem soków trawiennych wydzielanych przez trzustkę. Dlatego często psy karmione produktami z dużą zawartością przetworzonych zbóż mają wzdęcia. W celu ograniczenia problemów trawiennych należy zmienić karmę na taką, która zawiera mało zbóż albo wcale. itp. Buldogi francuskie to bardzo wrażliwe psy, dlatego potrzebują karmy która zadba o kondycję ich skóry. Powinna zawierać kwasy tłuszczowe Omega-3 i Omega-6, oleje z ogórecznika oraz witaminę A i cynk. Receptura karmy dla Buldoga powinna sprzyjać wzmocnieniu nieprzepuszczalności bariery skórnej i zdrowej skórze. Jeśli mamy psa alergika najlepszym rozwiązaniem będzie podawanie psu karmy dla alergików weterynaryjnych, np.: Trovet, Hills, Royal Canin czy Eukanuba Dermatosis. ‘

1-30 of 633

Opis rasy Buldog Francuski

Dużo zalet, kilka wad oryginalny pies o nieskomplikowanym charakterze, to idealny przyjaciel i towarzysz dla osób które rozpoczynają swoją przygodę z psem, dla osób starszych i rodzin z małymi dziećmi, poza zdrowiem, na którego kondycję wpływają zbyt wyrysowane cechy fizyczne: wyłupiaste oczy, za krótki pysk, buldogi to psy niemal idealne.
Przodkiem buldoga były psy rasy Mastiff, które po wprowadzeniu zakazu walki psów zaadaptowano do towarzyszy człowieka. Te urocze psy o płaskiej mordce i dużych wytrzeszczających oczach podbiły miliony serc. Choć ich budowa przysparza im wielu problemów zdrowotnych, ich temperament i uległy charakter sprawia że to obecnie najchętniej adoptowana/kupowana rasa psów do domów z dziećmi.

Cechy charakterystyczne Buldoga Francuskiego

 • pies do towarzystwa, toleruje inne zwierzęta, psy, koty, gryzonie
 • za krótki pysk i fałda na nosie sprawia że psy te mają problemy z oddychaniem
 • za krótkie podniebienie utrudnia oddychanie, często w pierwszym roku życia należy wykonać operację psu by mógł normalnie żyć
 • mocny kościec
 • fałdy skórne wymagają codziennej pielęgnacji
 • żyją około 10 lat
 • wysokość 23-30cm
 • waga: 8-14kg małe, średnie psy
 • zdrowie: główne problemy zdrowotne buldogów spowodowane są zbytnim przerasowieniem psa, zanadto uwydatnione cechy fizyczne, takie jak krótki nos, fałda na nosie, utrudniają oddychania, i sprzyjają problemom z układem krwionośnym przez ciągłe niedotlenienie, W czasie wzmożonego wysiłku, upałów właściciel buldoga musi na niego specjalnie uważać.

Jaka karma dla Buldoga Francuskiego?

Większość buldogów cierpi na alergie pokarmowe dlatego wszelkie nowości należy wprowadzać stopniowo, obserwując jego samopoczucie a zwłaszcza sposób wypróżniania.
Buldogi z należą do ras o brachycefalicznej budowie czaszki, tzn. skrócony pysk* ( szerokość głowy, równa jej długości) Taka anatomia czaszki sprawia, że kufa jest wyraźnie skrócona, a podniebienie miękkie zbyt długie. Ponadto przelot w nosie jest zbyt wąski i powoduje różne problemy oddechowe. Dlatego buldogi źle tolerują wysiłek i ciepłe powietrze np.: temperatury powyżej 25 stopni. Bardzo często u tych psów diagnozuje się różnego rodzaju problemy z sercem i układem oddechowym, dlatego karma dla Buldoga powinna zawierać substancje wzmacniające serce: taurynę i l- karnitynę. Budowa buldoga na która składają się: krótkie łapy, duża masa mięśniowa mogą przynieść również kłopoty z kręgosłupem. Dlatego tak ważne dla zdrowia jego kośćca jest zadbanie o odpowiednią wagę psa. Dobrze wyglądający buldog ma wyczuwalne pod dotykiem żebra oraz sprawia wrażenie umięśnionego, a nie grubego. Buldoga łatwo utuczyć bo kocha on jeść, ale powinien dostawać tylko 1 rodzaj pożywienie, dwa razy dziennie po 100 g, tak by zapewnić zwierzęciu odpowiednią wagę. Karma sucha czy mokra dla buldoga nie może być tłusta i wysokoenergetyczna, najlepszym rozwiązaniem są karmy dedykowane, np.: Royal Canin.

Oferta dla Buldoga Francuskiego

W ofercie sklepu apetetet.pl dostępne są karmy ekologiczne, EKO i bezzbożowe takie jak: Acana, Orijen, Taste of Tje Wild,. Applaws, Brit Care, Fish4Dog, Naturea.

Waga buldoga francuskiego

Waga buldoga francuskiego powinna być kontrolowana przez właściciela, ponieważ pieski tej rasy to małe łasuchy. Mają też skłonności do nadwagi. Bardzo łatwo jest ulec ich słodkim spojrzeniom i podawać im więcej karmy, niż wynikałoby to z potrzeb prawidłowego rozwoju.
Prawidłowo wyglądający buldog francuski, powinien mieć widoczną muskulaturę, ale nie powinien to być w żadnym wypadku tłuszcz. Przy mocniejszym dotknięciu klatki piersiowej, powinny być wyczuwalne żebra psa.

Od czego zależy waga buldoga francuskiego w wieku dorosłym?

W dużej mierze waga dorosłego psa uzależniona jest od prawidłowego rozwoju w dzieciństwie i sposobów karmienia w wieku szczenięcym. Pieski, które często i dłużej były karmione mlekiem matki, a po odsadzeniu ich dieta była właściwa, zazwyczaj szybciej rosną, a ich waga będzie większa. Szczenięta nie karmione odpowiednio, mogą osiągać w dorosłości mniejsze rozmiary i wagę. Szczególnie trzeba uważać w przypadku szczeniąt, by nie były karmione niskokalorycznym jedzeniem.
Również przekarmienie szczeniąt jest niebezpieczne. Może wpływać na otyłość i chorowitość zwierzęcia w wieku dorosłym. Stąd ważne, by karmienie buldogów francuskich, było dokładnie przemyślane pod każdym względem.

W jaki sposób waga buldoga francuskiego ulega zmianom w trakcie dorastania psa?

U buldogów francuskich można zaobserwować kolejne etapy wzrostu w pierwszych tygodniach i miesiącach życia. Maksymalna wysokość w kłębie zostaje osiągnięta pomiędzy 9 a 12 miesiącem życia psa. Mięśnie rozwijają się jeszcze przez następny rok, by buldog francuski mógł osiągnąć całkowitą dojrzałość w wieku 2 lat.

Przy prawidłowym rozwoju można przyjąć, że waga psa w 8 tygodniu będzie stanowiła 25% wagi, jaką osiągnie pies dorosły, natomiast w wieku 4 miesięcy – 50% wagi dorosłego psa. W ten sposób można mniej więcej wyliczyć, ile ostatecznie będzie ważył dorosły osobnik.

Dobór odpowiedniej karmy dla buldoga francuskiego. Kiedy znamy wagę i ogólne predyspozycje psa, wynikające z cech danej rasy, możemy dobrać odpowiednią karmę. Ponieważ buldogi francuskie mają predyspozycje do tycia, jak już wspomniano wcześniej, należy zadbać o to, by karma nie była wysokokaloryczna. Ze względu na specyficzną dla tej rasy budowę układu pokarmowego, dobrze jest wybierać karmy o znikomej zawartości elementów zbożowych, bądź też całkowicie ich pozbawioną.
Ogólnie można wybierać spośród różnych rodzajów karm. Żywienie będzie zależało od upodobań konkretnego psa oraz od strategii żywieniowej, jaką przyjął właściciel.

Karma suche dla buldoga francuskiego


Spośród suchych karm dla psa polecamy te, które mają mniejsze granulki, a więc przeznaczone są dla mniejszych psów. Posiadając buldoga francuskiego warto też rozważyć zakup karmy dla psów alergików, ponieważ alergie pokarmowe zdarzają się dość często wśród psów tej rasy. Jeśli Twój pies zmaga się z nadwagą, doskonałym rozwiązaniem na czas zrzucania wagi, będą karmy niskokaloryczne. Dla psów wymagających rekonwalescencji czy też przechodzących choroby, odpowiednie będą karmy weterynaryjne dietetyczne dla psa. Oczywiście za każdym razem, przy zastosowaniu takiej karmy, niezbędna będzie wizyta u weterynarza.

Karmy mokre dla buldoga francuskiego


Dla buldoga francuskiego olecamy szczególnie karmy mokre dla psa, które są wyprodukowane w całości ze składników pochodzących z mięsa zwierząt. Brak elementów zbożowych będzie naturalnie wspierał układ pokarmowy Twojego pupila i niwelował ewentualne problemy trawienne, wynikające ze specyfiki rasy. Oleje z ryb zawarte w mokrych karmach, np. olej z łososia, zapewniają poszczególnym karmom skład, bogaty w kwasy Omega-3 – tak ważne składniki dla prawidłowego funkcjonowania organizmu psa.