• DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY
 • DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY

Karma dla Foksteriera

1-30 of 671

Opis rasy Foksterier

W tym dziale znajdziesz karmy suche i mokre dla psów rasy Foksterier. Jeśli jesteś właścicielem tego uroczego i bystrego czworonoga, to musisz wiedzieć, że pomimo niewielkich rozmiarów to bardzo silny i wytrwały pies. Foksteriery są uparte i inteligentne dlatego wymagają konsekwentnego właściciela, który zapewni im odpowiednia rozrywkę. Polecamy zabawy węchowe, tropienie, a także aportowanie. To nie agresywne wobec ludzi zwierzaki, które nie wymagają szczególnej pielęgnacji czy diety, ponieważ są ogólnie wytrzymałe i zdrowe. Jedyne na co właściciel powinien uważać to odpowiedni dobór energetyczny, oraz zawartość witaminy A ze względu na dziedziczne choroby oczu, które zdarzają się u tej rasy.

W skrócie o rasie Foksterier

 • użytkowanie pies do polowania na drobną zwierzynę
 • długość życia: 13 do 14 lat
 • pochodzenie: Anglia
 • usposobienie: śmiały, nieustraszony, czujny, przyjazny
 • waga: samiec: 7–9 kg, samica: 6–8 kg
 • wysokość 36–41 cm, samica: 33–38 cm
 • choroby: choroby oczu, serca, głuchota, nadwaga

Karma sucha i mokra dla Foksteriera

Zaleca się, aby właściciele karmili swoje wysokiej jakości karmami z bogactwem mięsa, może być to sucha karma albo mokra. Sposób żywienia jest dowolny, jednak przy podawaniu mokrej karmy dla psa należy pamiętać o podawaniu odpowiedniej ilości gryzaków, czy kości które zadbają o zęby psa. Foksteriery mają tendencję do chorób oczy dlatego w ich karmie nie powinno zabraknąć witaminy A. Najwięcej tej witaminy znajdziemy w świeżych warzywach i owocach: jagody, marchew, jarmuż, brokuły, również warto by w diecie znalazły się jajka, słodkie ziemniaki i ryby. Właściciele, którzy chcą, aby ich psy prowadziły długie, zdrowe życie, powinni korzystać z karm marek premium, które unikają szkodliwych składników, takich jak kukurydza i inne wypełniacze. Znane marki, takie jak Acana, Naturea, Nature, Orijen, Fish4Dog, Taste of The Wild, wykorzystują w produkcji karm białko zwierzęce. Każda z tych marek jest skomponowana z najwyższej jakości składników potrzebnych do ochrony skóry i sierści psa, stawów, trawienia, układu odpornościowego i innych. Polecamy te marki ze względu na odpowiednią, wysoką energiczność posiłku – idealnie dobraną dla aktywnych psów. Jakie problemy zdrowotne są u Foksteriera? Drugą przypadłością jaka pojawia się w rasie jest jest chorobą zwyrodnieniowa, która jest spowodowana ograniczonym przepływem krwi do górnej części kości udowej. Pierwszym objawem jest utykanie/ kulawizna i zwykle pojawia się w pierwszym roku życia psa. Choroba ta jest leczona operacyjnie. Mimo wszystko psy mogą być później bardziej podatne na artretyzm. Z tego względu zaleca się podawanie im karmy przeznaczonej dla psów ze schorzeniami stawów. W składzie karmy szukamy takich dodatków jak: glukozamina i chondroityna, które mają również działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. *Jak dawkować karmę dla Foksteriera? Pomimo niewielkiego wzrostu, te psy potrzebują dużo jedzenia. Przy żywieniu Foksterierów ważne jest dobranie dawki pokarmowej do poziomu aktywności psów. W sklepie apetete większość sprzedawanych pokarm dla psa na spodzie opakowania ma podane dawkowanie z podziałem na aktywność psa. W przypadku Foksteriera należy prawie zawsze stosować dawkowania dla aktywnych psów. Rasa ta znana jest ze swojej żywotności, dodatkowo mają doskonały metabolizm, który pomaga im spalić dużo kalorii.
Aktywne psy terriera , zwykle w pierwszych kilku latach życia, będą potrzebowały najwięcej kalorii. do 810 kalorii dziennie. Potrzebują takiej dawki energii, aby nie doszło do osłabienia w czasie treningów. Dla mniej aktywnych psów wystarczy połowa tej dawki kalorycznej: 400 kalorii, jednak trzeba przyznać że to i tak zdecydowanie więcej niż je przeciętny, średni pies.

Oferta karma dla psa

W dziale sklepu online apetete znajdziesz karmy od najlepszych producentów w przystępnych cenach, które pozwolą Ci zadbać o zdrowie Twojego myśliwskiego psa rasy Foksterier. Ponadto polecamy zajrzeć do kategorii przysmaki oraz higiena psa, gdzie znajdziesz akcesoria do higieny zębów. Dobrze zbilansowana dieta połączona z profilaktyką dentystyczną zapewni Twojemu psu długie i zdrowe życie.