• DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY
 • DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY

Karma dla Charta

1-30 of 665

Karmy dla Charta w sklepie Apetete

W sklepie apetete oprócz sprzedaży karmy i akcesoriów dla psów zajmujemy się udzielaniem porad, z zakresu wychowania i żywienia zwierząt domowych takich jak psy i koty. Jaka karma będzie odpowiednia dla Twojego Charta.

Jak karmić szczeniaka Charta

Zaleca się w celu uniknięcia zaburzeń żołądkowych – kontynuowanie karmienia dietą oferowaną w ośrodku adopcyjnym czy u hodowcy przez okres 2 tygodni. Po tym okresie, stopniowo można przechodzić na nową dietę, poprzez mieszanie dwóch karm przez okres 7-10 dni.

Jaka jest najlepsza karma dla Charta?

Poza dobraniem smaku przy wyborze karmy dla Charta należy uwzględnić jego zapotrzebowanie energetyczne, a także należy pamiętać o profilaktyce stomatologicznej. Zaleca się karmienie Chartów suchym pokarmem z odpowiednią duża strukturą chrupek. Dobrym rozwiązaniem jest połączeniem wysokiej jakości suchej karmy ( Acana, Orijen, Brit Care, Naturea dostępne w sklepie apetete ) ze świeżym mięsem (około 500 g). Alternatywnie można podawać 250g szyjek indyczych. Również poza mięsem ważne jest dostarczenie witamin w postaci różnorodnych warzyw. Najważniejsze jest uzupełnienie elektrolitowe poprzez stały dostęp do wody. Zaleca się moczenie karmy ciepłą wodą, aby podnieść aromatyczność posiłków. Niekiedy Charty bywają wybredne. Niektóre pokarmy mogą powodować rozstrój żołądka, dlatego należy je całkowicie wyeliminować z diety. Lista zakazanych produktów obejmuje: mleko, produkty pszenne i szpik kostny. Należy również unikać niektórych potraw zawierających sztuczne barwniki lub aromaty. Potencjalnie toksyczne pokarmy to awokado, winogrona, czekolada, orzechy makadamia i cebula (surowe lub gotowane). Warto zauważyć, że te produkty są zakazane dla wszystkich psów, niezależnie od rasy i wieku. Zalecany dla dobrego zdrowia jamy ustnej jest podawanie kości i gryzaków. Jednak zbyt wiele gryzaków może wywoływać zaparcia lub biegunkę, dlatego najlepiej ograniczyć takie przysmaki i podawać je nie częściej niż 1 -2 w tygodniu. Charty są naturalnie szczupłe, u prawidłowo utrzymanego Charta widoczna jest cienka warstwa tłuszczu, przez którą da się wyczuć i zobaczyć żebra i czubki kości biodrowych. Właściciel Charta powinien widzieć wyraźnie zaznaczoną talię psa. Charty z nadwagą cierpią na różnego rodzaju problemy zdrowotne. Podawania mokrego jedzenia, jako urozmaicenie diety jest smacznym i prostym rozwiązaniem żywieniowym. Jednak decydując się na mokrą karmę dla Charta należy uwzględnić jej wartość odżywczą. Charty dobrze tolerują: mięso kurczaka, wołowinę czy indyka. Nie zalecane jest podawanie Chartom karmy mokrej, która zawiera duże ilości zbóż. Karma dla Charta powinna zawierać przede wszystkim świeże mięso. Jego odpowiednie ilości znajdziemy w mokrych karmach Applaws, Dogz FineFood albo Evanger’s. Tylko karmy bezzbożowe z wysoką zawartością świeżego mięsa zapewnią Chartom dobre zdrowie i pozwolą uniknąć problemów gastrycznych. Charta należy karmić dwa razy dziennie, najlepiej o stałych porach. Ponadto należy przestrzegać zasady, która dotyczy wszystkich psów o głębokiej klatce piersiowej, a brzmi ona “ nigdy nie karm swojego psa tuż przed lub po wysiłku, ponieważ może to powodować skręt żołądka”, który jest bardzo bolesny i może być śmiertelny, jeśli nie zostanie pies poddany natychmiastowemu zabiegowi. Objawy świadczące o skręcie żołądka to wzdęcia, niepokój i wymioty, leżenie w pozycji sfinksa, dyszenie.

Opis rasy Chart

Charty to rasa psów sportowych. To doskonali sprinterzy, sprawują się jako psy wyścigowe. W Rosji nadal są szkolone do polowań, szczególnie odmiana Borzoj, poluje w sposób przewidywalny to znaczy: dogania i przygniata ofiarę. Ten sam sposób przejawia w zabawie, dlatego niekiedy zabawa psa z Borzojem może okazać się bardzo niebezpieczna, zwłaszcza jeśli przeciwnik jest mniejszy i mniej zwinny od Charta. Wszystkie Charty są bardzo szybkie i mają silny instynkt myśliwski. Wymagają regularnych ćwiczeń oraz odpowiednio dobranej diety.

W skrócie o Chartach

 • użytkowanie psy sportowe, myśliwskie, wyścigowe
 • szkolenie trudne
 • długość życia od 12 lat do 14 lat
 • wielkość od 50cm do 78 (borzoj)
 • waga od 25kg do 48kg
 • choroby dysplazja, skręt żołądka, choroby serca,