GIMBORN

Gimborn – Cats.Dogs.Love z miłości do zwierząt

Gimborn to niemiecka firma zoologiczna z ponad 50 letnią tradycją. Specjalista w wytwarzaniu ekologicznych artykułów dla zwierząt domowych. Najbardziej znany jest z produkcji żwirków dla kotów marki Biokat oraz przekąsek dla psów i kotów.

Zobacz pełen opis

Gimborn – Cats.Dogs.Love z miłości do zwierząt

Gimborn to niemiecka firma zoologiczna z ponad 50 letnią tradycją. Specjalista w wytwarzaniu ekologicznych artykułów dla zwierząt domowych. Najbardziej znany jest z produkcji żwirków dla kotów marki Biokat oraz przekąsek dla psów i kotów. Ich mark GimCat i GimDog są obecnie najlepiej rozpoznawalnymi wśród miłośników zwierząt na całym świecie.

Historia Gimborn

Firmę założył w 1855 roku farmaceuta i chemik Heinrich von Gimborn. Początkowo zajmował się produkcją past i tabletek dla ludzi. Swoje doświadczenia w tej dziedzinie przeniósł następnie na płaszczyznę leczenia i pielęgnacji zwierząt. Pierwszy produkt dedykowany zwierzętom został wypuszczony na rynek w 1965 roku. Było nim mleko o obniżonej zawartości laktozy GimPet, którego receptura została specjalnie opracowana z myślą o potrzebach najmłodszych kociąt. Dziś artykuły koncernu Gimborn sprzedawane są do ponad 40 krajów na świecie w tym do Holandii i Włoch, USA, krajów Ameryki Południowej czy Chin. Produkty Gimborn zdobywają nagrody na międzynarodowych wystawach i mają światową rangę.

Fiozofia marki

Motywacją jest tworzenie magicznych chwil między ludźmi a zwierzętami. Wizja ta napędza ich do opracowania produktów, które spełniają potrzeby zwierząt domowych i ich właścicieli. Także hasło firmy “Gimborn .Cats.Dogs.Love”. podkreśla filozofię jakości najlepszych produktów i marek firmy.

Produkty dla kotów i psów

Gimborn to przede wszystkim trzy podstawowe marki Biokat’s, GimCat i GimDog.

  • Biokat’s – jest marką żwirków zbrylających, produkowanych z naturalnych glinek. W linii żwirki z dodatkiem aktywnego węgla, który skutecznie neutralizuje zapachy, czy 3w1, która polega na zastosowaniu trzech różnych gramatur żwirku, dla lepszego efektu zbrylającego. Biokat’s po raz pierwszy wprowadzono na rynek w 1986 r. w Niemczech, Biokat’s Fresh produkowany od 1991 roku był pierwszym tego typu produktem zapachowym.
  • GimCat – najwyższej jakości suplementy diety dla kotów w postaci past i tabletek, które można podawać zwierzętom jako przekąska. Suplementy GimCat wspomagają naturalne trawienie włosów w żołądku, wzmacniają system odpornościowy, poprawiają wygląd sierść i dbają o zdrowie organów wewnętrznych kota.
  • GimDog – w ramach linii produkowane są specjalistyczne, suche i mokre karmy najwyższej jakości, których celem jest rozwiązywanie konkretnych problemów zdrowotnych z uwzględnieniem wieku, rasy czy wielkości psa Na przykład niskotłuszczowe, o wysokiej zawartości białka, czy wegetariańskie karmy dla psów. Oprócz tego w ofercie: preparaty bogate w witaminy, minerały i inne substancje pomocne w rozwiązywaniu problemów stomatologicznych, poprawiające metabolizm, czy kondycję stawów. Produkty mają postać past, tabletek lub przekąsek. Na uwagę zasługuje linia “Little Darling”, która dedykowana jest do małych psów ważących mniej niż 10 kg.

Marki Brokat, GimCat i GimDog mają ugruntowaną pozycję na rynku zoologicznym i cieszą się dobrą opinią wśród klientów. Wielu wielbicieli psów i kotów sięga po produkty tych marek ze względu na unikatowe produkty, niedostępne ofercie innych producentów jak na przykład karmy wegetariańskie dla psów i kotów.

Schowaj pełen opis

1-30 of 44