smycze, obroże, szelki dla psa

1-30 of 505

Podstawowe wyposażenie każdego właściciela psa to właśnie smycz. Smyczy powinniśmy mieć kilka, krótka przyda się do treningów, długa na spacer do lasu, flexi świetnie się sprawdza przy małych psach. Przy doborze smyczy istotny jest również materiał z jakiego została wykonana, bowiem smycz to część psiej garderoby. Dlatego w sklepie zoologicznym apetete.pl odnajdziemy smycze: flexi, skórzane, z taśmy, a w dziale trening psa znajdziesz smycz treningową długą od 5 m do 20 m. 
Zapraszamy:

 

  Smycze dostępne w sklepie apetete to popularna smycz miejsca flexi, która nie nadaje się do przyczepiani do kolczatki, podobnie jak nie jest to odpowiedni produkt to nauki chodzenia na luźnej smyczy. W naszej ofercie apetete polecamy do nauki smycze: linki, taśmy. Szeroki wybór rozmiarów i kolorów: 10m, 20m, 5m. Optymalna zalecana długość na spacery w mieście to 130cm.

   

  Znajdziesz u nas wszystko, co ułatwi kontrolę nad Twoim pupilem. Szeroki wybór zarówno pod względem materiału jak i wielkości. W naszym sklepie znajdziecie obroże i szelki dla psów renomowanych marek takich jak: Trixie, Chaba, Zolux, itp


  Obroże, szelki dla psa to również podstawa wyposażenia każdego opiekuna psa. Każdy pies potrzebuje kilku podstawowych sprzętów, niewątpliwie smycze, obroże, szelki należą do tego typu wyposażenia.

    • Obroże szerokie i miękkie najlepiej nadają się dla psów krótkowłosych o długich szyjach: chart,whippet natomiast dla długowłosych ras takich jak: golden retriever najodpowiedniejsze są ze skóry szytej. Dobrze dopasowana obroża to taka pod którą mieszczą się dwa palce. Nie zsuwa się przez głowę i pozwala na swobodne ruchy. Tylko u psów o grubych szyjach powinna być ciaśniej zapięta.

    • Szelki produkt ten nie nadaję się do nauki psa chodzenia na luźnej smyczy, całkowicie inaczej rozkłada się ciężar ciała. Jednak szelki zalecane są przy rasach miniaturowych. U yorkshire terier w wyniku źle dopasowanej obroży, dochodzi do zapadania pierścieni tchawiczych, które powodują że pies się dusi!. Dlatego weterynarze oraz odpowiedzialni hodowcy unikają stosowania obroży u małych ras, które są narażone o wiele bardziej na urazy szyi, ze względu na kruchą budowę. Ponadto szelki zdecydowanie lepiej sprawdzają się u psów pracujących Np. podczas tropienia, jazdy na rowerze. Niedozwolone jest stosowanie obroży, które podczas silniejszego szarpnięcia mogą spowodować więcej szkód.U niektórych psów ze względu na budowę trudno jest dobrać obrożę wówczas zalecane jest stosowanie szelek.


  Szelki dostępne w sklepie apetete:

    • Szelki pasowe/ spacerowe: najpopularniejsze szelki zakładane przez łapki, są wygodne i lekkie. Polecane do codziennych spacerów. np.: Chaba Szelki regulowane Strong
    • Szelki okrągłe tzw. guardy składają się z dwóch obręczy połączonych paskiem mostkowym i grzbietowym. Sprawdzą się, gdy zamierzamy z psem biegać lub jeździć na rowerze. Są wygodne w noszeniu i łatwe do założenia.np: Chaba Szelki regulowane okrągłe
    • Szelki Norweskie są przeznaczone dla psów zaprzęgowych, ratowniczych, policyjnych. Jednak z powodzeniem sprawdzają się w mieście. Ich cechą charakterystyczną jest szeroki pasek, świetnie rozkładają ciężar ciała, dzięki temu z powodzeniem można stosować je podczas spacerów lub jazdy rowerem. Mają specjalne zapięcia umożliwiające przyczepienie lin z obciążeniem. Idealne dla psów aktywnych np.: Carpatus Szelki Multifunkcyjne pasy bezpieczeństwa
    • Smycze dostępne w sklepie apetete to popularna smycz miejsca flexi, która nie nadaje się do przyczepiani do kolczatki, podobnie jak nie jest to odpowiedni produkt to nauki chodzenia na luźnej smyczy. W naszej ofercie apetete polecamy do nauki smycze: linki, taśmy. Szeroki wybór rozmiarów i kolorów: 10m, 20m, 5m. Optymalna zalecana długość na spacery w mieście to 130cm.

  Znajdziesz u nas wszystko co ułatwi kontrolę nad Twoim pupilem. Szeroki wybór zarówno pod względem materiału jak i wielkości. W naszym sklepie znajdziecie obroże i szelki dla psów renomowanych marek takich jak: Trixie, Chaba w różnych rozmiarach i kolorach. Szelki, obroże skórzane, parciane, materiałowe, smycze, linki ,taśmy, smycze flexi, szelki flash, obroże świecące.