• DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Karmy dla kota Amerykańskiego Bobtail

1-30 of 553

Amerykański Bobtail

Kot o charakterystycznym krótkim ogonku i przyjaznym usposobieniu
American Bobtails żyją od 12 do 20 lat i ważą około 3-9 kilogramów, a jego miękkie futerko jest łatwe w pielęgnacji.

Amerykańskie Bobtails nie są hałaśliwe w porównaniu do innych ras kotów. To dlatego, że wolą inaczej się komunikować niż tylko za pomocą miauku. Koty te machają ogonem podczas powitania lub jeśli są podekscytowane, dlatego też zasłużyły sobie na tytuł “Koty Labradory”, również ich charakter jest bliższy naturze psa aniżeli kota.

Zdrowie Bobtails

Jeśli chodzi o zdrowie, dysplazja stawu biodrowego jest powszechnym zaburzeniem – ponadto choć to rzadkie zjawisko, ale niektóre amerykańskie Bobtails rodzą się bez ogona, co może niestety przyczyniać się do poważnych wad kręgosłupa.

Amerykańskie Bobtails uwielbiają mięso. Nigdy nie zapominaj o tym, kiedy zastanawiasz się, czym karmić kota. Jeśli Bobatil dostanie karmę bez mięsa nie będzie chciał jej ruszyć to bardzo dobry tester jakości karmy.

Jak karmić Amerykańskiego Bobtaila

Nie wolno zapominać, że amerykańskie Bobtails pochodzą od dzikich kotów afrykańskich – czy widzieliście kiedyś lwa, tygrysa, lamparta popijających mleko, albo jedzących jabłko? To dlaczego chcesz karmić kuzyna dzikich kotów zbożami? Amerykańskie Bobtail musi jeść dużo mięsa bogatego w białko i tłuszcz. Pamiętaj, że odpowiednie jedzenie dla kota musi zawierać minimum 38% białka pochodzenia zwierzęcego. Z tego względu nie nadaje się do karmienia kotów pożywienia podawane innym czworonogom, tym psom. Choć bobtail ma psi charakter, żołądek i zwyczaje kulinarne pozostawił kocie a psie jedzenie nie spełnia potrzeb żywieniowych jest ubogie w ważny aminokwas – taurynę.

Ponadto przy żywieniu Bobtaila ważny jest umiar i zrównoważone porcje. Łatwo można go utuczyć zwłaszcza jeśli podajemy karmę wysokobiałkową. Dlatego regularnie należy ważyć kota i obserwować jego wygląd. Dobrze utrzymany Bobtail ma delikatnie wyczuwalne żebra pod futrem, bez warstwy tłuszczu wyczuwanej pomiędzy palcami.

Ponadto ważne dla racjonalnego odżywiania kota jest podawanie posiłków o stałych porach. Określona ilość pokarmu powinna być oparta na zaleceniach weterynarza. Potrzeby żywieniowe Twojego kota będą ewoluować wraz z wiekiem. W porozumieniu z weterynarzem dostosuj dietę do wieku. Kocięta potrzebują dużo białka i zdrowych tłuszczy, aby odpowiednio się rozwijać i dojrzewać. Dorosłe koty potrzebują diety o niższej kaloryczności, aby utrzymać prawidłową wagę.
Starsze koty wymagają diety o niższej zawartości białka jednak lekkostrawnej.

Oferta wysokiej jakości karm mięsnych w sklepie apetete

W sklepie apetete kupisz wysokiej jakości karmę dla kotów renomowanych marek takich jak Acana, Orijen, Naturea, Applaws, Natures Menu, Catz FineFood, pamiętaj że dobrej jakości karma na pierwszej pozycji w składzie ma mięso i produkty mięsne, taurynę, witaminy i minerały, kwasy tłuszczowe i wodę.

Omijaj szerokim łukiem karmy z wypełniaczami takimi jak: kukurydza, pszenica.