• DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY
 • DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY

Karmy dla kota Sfinksa

1-30 of 601

Sfinks

W sklepie apetete przygotowaliśmy specjalną ofertę dla kotów rasy Sfinks. Sfinksy to koty o niecodziennej charakterystycznej urodzie, wyglądają jak łyse, tymczasem ich ciało pokryte jest delikatnym meszkiem. Dodatkowo posiadają muskularne ciała, grube łapki. duże uszy i głowę w kształcie klina. W celu utrzymania siły i pięknej muskulatury kota potrzebne jest żywienie najwyższej jakości z bogactwem białka.

Na co zwracać uwagę przy doborze diety dla kota Sfinksa

Najważniejsza rzeczą w diecie dorosłych jak małych kociąt jest zawartość tauryny. Wysoka ilość białka i niska węglowodanów, umiarkowany poziom tłuszczów. Karma dla Sfinksa powinna zawierać pełne prawdziwych, mięsnych składników, w tym podrobów, narządów, itp. Przy wyborze karmy suchej czy mokrej dla Sfinksa należy zwracać uwagę na skład karmy: Dobra karma nie zawiera wypełniaczy w postaci, ryżu, ziemniaków, pszenicy i innych zbóż.

Sfinks ma delikatną skórę

Sfinks ma wyjątkowo wrażliwą skórę na zmianę temperatury. Zarówno słońce im szkodzi jak i mróz. Uważa się, że optymalna temperatura dla Sfinksa jest zawsze wyższa o 4 stopnie od zapotrzebowania innych ras kotów. Mając na uwadze te aspekty proponujemy karmę z rybami dla Sfinksa, dlaczego ryba?

 • jest zdrowa
 • łatwo przyswajalne białko
 • zawiera kwasy tłuszczowe Omega-3 i Omega-6, które wzmacniają barierę ochronną skóry.

Jaka karma dla Sfinksa – problemy trawienne kota

Kot Sphynx może mieć również problemy trawienne, jeśli pożywienie nie będzie zawierało dostatecznej ilości probiotyków. Ponadto należy zauważyć, że metabolizm Sfinksa działa szybciej niż u innych ras, co oznacza, że ??Twój kociak czuje się zawsze głodny. Nie można przekarmić Sfinksa, ale dobrym rozwiązaniem jest podawanie mniejszych porcji, a częściej. Najlepszym sposobem na utrzymanie zdrowego i zadowolonego kota jest częste podawanie mu niewielkiej porcji jedzenia oraz zachowanie zbilansowanej diety produktów mięsnych. Najlepsze karmy to te bezzbożowe z wysoką zawartością mięsa w sklepie apetete . Z mokrych karm godne polecenia produkty: Applaws, Karma mokra dla kota Catz FineFood, a także Animonda, Brit Care, z suchych karm polecam te wysokoenergetyczne jak Orijen, Acana, karmę z rybą Fish4Cat, Naturea, itp. Przy doborze karmy dla Sfinksa należy pamiętać, że metabolizm bezwłosych kotów jest znacznie szybszy niż owłosionych kuzynów. W celu ogrzewania i utrzymywania stałej temperatury ciała sfinksy muszą spożywać pewną ilość wysokokalorycznej żywności, która jest głównym źródłem energii ( polecane karmy dla kotów >38% białka) Sfinksowie są raczej żarłoczni, mogą jeść więcej, niż jest to wymagane. Jak większość kotów, źle trawią mleko, ponieważ utraciły zdolność trawienia laktozy – składnika mleka (cukru mlecznego). Dla pełni zdrowia kota wymagana jest zachowanie dobrze zbilansowanej diety. Takiej która zawiera witaminy, minerały i białka. Nie ma potrzeby karmienia Sfinksa jedynie naturalną żywnością lub wyłącznie konserwami, ważne jest rozsądne połączenie obu karm zarówno suchej karmy dla kota jak i mokrej karmy dla kota. Nie musi być koniecznie to karma dla kota Sfinksa, dedykowana dla rasy, dobrze jest wybierać produkty odżywcze wysokobiałkowe. W sklepie apetete znajdziesz pełną ofertę karm mokrych i suchych dla kota wysokobiałkowych, odpowiednich dla rasy Sfinks.