• DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY
 • DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
 • BEZPIECZNE ZAKUPY
 • EKSPRESOWA WYSYŁKA
 • FACHOWE PORADY
 • NAJNIŻSZE CENY

Karmy dla kota Brytyjskiego1-30 of 601

Kot Brytyjski

Kot Brytyjski krótkowłosy wcale nie pochodzi z Wielkiej Brytanii, źródła historyczne podają, że koty te zostały przywiezione z Rzymu do Wielkiej Brytanii, gdzie zostały zaakceptowane. Dziś Kot o wyrazie pyska i charakterze kota Garfielda zyskał popularność na całym Świecie. Jest to niezwykle plastyczne i fotograficzne zwierzę, jednak jak każdy wyjątkowy okaz ma również swoje wymagania…

Wygląd Kota Brytyjskiego Krótkowłosego

Kot Brytyjski krótkowłosy jest często nazywany pluszowym misiem. Zawdzięcza to swojemu wyglądowi – okrągłej twarzy, i gęstej sierści. Są to kotki średnie o szerokiej, głębokiej klatce piersiowej i krótkich nogach, które sprawiają, że wydają się krępe i solidne. Mają uszy małe, ale rozstawione daleko od siebie. Duże okrągłe oczy występują w zależności od odmiany w różnych kolorach: od niebieskiego przez pomarańczowy, zielony i kolor miedzi.

Charakter Kota Brytyjskiego

Koty Brytyjskie krótkowłose są dobrymi, spokojnymi zwierzętami. Doskonale odnajdują się w domu. To czułe i inteligentne koty. Wyszkolone będą ściśle związane z rodziną. Zwykle dogadują się z dobrze ze starszymi dziećmi. Brytyjczyk jest kotem towarzyskim sezonowo, co to znaczy?
Lubi ludzi, ale ceni też sobie swoją prywatność i przestrzeń. Zazwyczaj podobnie jak pies wybiera sobie jednego opiekuna za którym podąża chętnie, ale już mniej chętnie daje się nosić na rękach czy tarmosić. Co ważne Brytyjczyki są kotami bezproblemowymi, dobrze się czują samotne. Zazwyczaj dobrze dogadują się z innymi zwierzętami takimi jak psy, króliki a nawet ptaki. Co jeszcze należy wiedzieć o Kotach Brytyjskich? Jako kociaki wymagają sporo uwagi, lubią zabawy z właścicielem, z wiekiem poważnieją i z każdym rokiem robią coraz bardziej leniwe. Nie lubią przytulanie i noszenia na rękach. Kot brytyjski jest doskonałym wyborem dla osób, które większość czasu spędzają poza domem – on nigdy nie bywa natrętny.

Podstawowe cechy Kota Brytyjskiego

 • rasa: Kot Brytyjski
 • masa ciała: od 4kg do 8kg
 • charakter: przyjazny, bardzo inteligentny ceni sobie swój spokój
 • średnia długość życia: 12-20 lat
 • pielęgnacja włosa: nie wymagająca, raz w tygodniu
 • kraj pochodzenia rasy: Wielka Brytania
 • karma dla Brytyjczyka: wszystkie dla aktywnych kotów wychodzących outdoor

Zdrowie Kota Brytyjskiego

Koty Brytyjskie występują w ponad 150 różnych odmianach. Między sobą różnią się kolorem oczu oraz sierści. Jednak bez względu na wygląd wszystkie koty są uważane za jedną z bardziej wytrzymałych i zdrowych ras. Głównym problemem Kota Brytyjskiego są choroby wywołane przez ich apetyt. Zwierzęta te są prawdziwymi żarłokami, lubią jedzenie oraz wszelkiego rodzaju przysmaki dla kotów. Niezależnie czy wybierzemy karmę mokrą czy suchą dla kota Brytyjczyk zje ją z zadowoleniem. Ze względu na duży apetyt to warunkiem zachowania dobrego zdrowia Brytyjczyka jest utrzymanie jego wagi pod kontrolą oraz zapewnienie aktywności. Koty Brytyjskie są ciężkie i raczej nie należą do aktywnych zwierząt, dlatego karma dla Kota Brytyjskiego powinna być dostosowana do ich niskiej aktywności. Najlepszym wyborem będą karmy dla kotów niewychodzących z domu tzw. Indoor, ewentualnie karmy dla kotów sterylizowanych/ kastrowanych ( jeśli jest po zabiegu) czy karmy w wersji light. Ponadto Kot Brytyjski może cierpieć z powodu schorzenia zwanego policystowatością nerek ( torbiele na nerkach) choroba ta jest zależna od genów. W przypadku stwierdzenia choroby u naszego kota należy podjąć leczenie weterynaryjne, być może lekarz zaleci przejście na karmę dla kotów z chorymi nerkami, np.: Veterinary Renal. W sklepie apetete dostępna pełna oferta karm przeznaczonych dla kotów z chorymi nerkami firm takich jak: Trovet, Hill’s, Farmina, czy Eukanuba. Ponadto to co w rasie występuje niedrożność kanalików łzowych typowe schorzenie dla ras z krótkim pyszczkiem. Ze względu na płaski pyszczek Brytyjczyki mogą mieć również problem z zębami. Płaska budowa czaszki utrudnia pobieranie pokarmu. Podawanie koty suchych chrupek dostosowane kształtem i rozmiarem do pyszczków tej rasy pomoże zapobiegać chorobom zębów i przyzębia.

Jak żywić Kota Brytyjskiego – karma dla Kota Brytyjskiego

Żywienie Kota Brytyjskiego wydaje się być proste zważywszy na jego apetyt. Nic bardziej mylnego! Kot Brytyjski potrzebuje dobrej jakości karmy z mięsem uzupełnionym o niezbędne witaminy, chroniące jego układ moczowy przed chorobami. Koty Brytyjskie podobnie jak inne koty mogą cierpieć z powodu schorzenia nerek. W celu zagwarantowania odpowiedniej higieny tego układu, zaleca się podawanie karm mokrych. Ewentualnie zaleca się moczenie suchych chrupek.

W karmie dla Kota Brytyjskiego nie powinny znaleźć się takie składniki jak: zboża, ziemniaki i tym podobne cukry. Koty nie potrafią pozyskiwać energii z węglowodanów. Swoją energię czerpią ze spalania białka i tłuszczów. Z tego względu najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest stosowanie suchych karm bezzbożowych. W składzie karmy patrzymy na zawartość mięsa.

Żywienie Kota Brytyjskiego nie powinno polegać tylko na podaniu suchej karmy dla kota. Taka dieta nie zapewni mu odpowiedniej filtracji nerek – ze względu na brak wody w suchej masie! Pomysłem na przemycenie wody w karmie jest podawanie karmy mokrej (niezależnie czy wybierzemy puszkę, saszetkę czy tackę – każda mokra karma zapewni odpowiednie nawodnienie i zadba o układ moczowy naszego brytolka. Zaletą dobrze, zbilansowanej *karmy mięsnej jest udział procentowy witamin, oraz odpowiedni stosunek wapnia do fosforu. Polecane karmy to Naturea, Orijen, Acana, Nature, Fish4Cat dostępne w sklepie on line.
Wybierając karmę dla Kota Brytyjskiego kierujmy się przede wszystkim informacjami podanymi na etykiecie. Patrzmy na udział procentowy mięsa. W naszym sklepie zoologicznym dla kota znajdziesz pełną gamę produktów wysokiej jakości, bezzbożowych, które sprostają wymaganiom tego wyjątkowego kota.