• DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Karmy dla kota Syberyjskiego

1-30 of 596

Kot Syberyjski

W sklepie internetowym Apetete, dla ułatwienia podzielono karmy ze względu na wiek, aktywność oraz rasę pupila. W tym dziale znajdziesz wszystkie karmy suche i karmy mokre dla kota rasy Syberyjski.

Jak wygląda Syberyjski kot

To piękny kot o białym umaszczeniu i długim włosie. Ściślej mówiąc, jest zaliczany do pół długowłosych kotów. Kot syberyjski jest średniej wielkości zwierzęciem z dobrym umięśnieniem. Dorosły kot osiąga wagę od 4 do 7 kilogramów. Na uwagę zasługuje wygląd kota – jego jasne umaszczenie oraz piękne, duże oczy, lekko owalne w kolorze zielonym, bądź bursztynowym.

Jak karmić Syberyjskiego kota

Dieta kotów syberyjskich powinna być urozmaicona. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie zarówno karmy suchej jak i mokrej dla kota. Najlepiej, aby oba te produkty zawierały wysokiej jakości białko i były bez zbóż. Najlepsze suche karmy dla kotów syberyjskich w sklepie Apetete to bezzbożowe, pełne witamin, minerałów i przeciwutleniaczy. Taki skład zapobiega problemom zdrowotnym, takim jak cukrzyca kotów i choroby dróg moczowych. Tym co wpływa na odpowiedni metabolizm kota, jest odpowiednia proporcja węglowodanów do tłuszczy i białek. Polecane karmy: Taste of The Wild, Naturea, Applaws, Acana, a także Farmina czy Fitmin. Ich bezzbożowa formuła pozwala na zachowanie stałego poziomu cukru. Dzięki temu, po spożyciu na dłużej pozostaje uczucie sytości, a energia jest uwalniana przez cały dzień.

Jak karmić Syberyjskiego alergika

Koty Syberyjskie mają tendencję do alergii pokarmowych. Pierwszymi objawami alergii jest swędzenie skóry, drapanie i wyłysienia. Jeśli zauważymy niepokojące symptomy – należy udać się do weterynarza, który ustali zmianę diety na hipoalergiczną dla kota. Najczęściej zalecane są karmy z linii Hypoallergenic, która zawierają hydrolizowane białko zwierzęce. Sposób przygotowania karmy wpływa na zmniejszenie reakcji odpornych organizmu. W sklepie apetete w dziale apteka – skóra i sierść, znajdziesz pełną listę karm przeznaczonych dla kocich alergików. Proponujemy sprawdzonych producentów: Trovet, Royal Canin. Purina, Farmina.

Znajomość potrzeb Twojego kota Syberyjskiego jest niesamowicie pomocna i może przynieść wiele korzyści zdrowotnych. Dobrze zbilansowana najbardziej zbliżona do naturalnej dieta, przedłuża życie mruczących towarzyszy, a przy okazji sprawia, że ich sierść wygląda pięknie. Dobra dieta pozwoli również zadbać o prawidłową wagę. Dzięki temu kot będzie w dobrej kondycji i zawsze będzie miał siłę na zabawy z właścicielem. Zapewnij swojemu mruczkowi odpowiednie wyżywienie, dzięki karmą suchym i mokrym od sklepu Apetete!