• DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Karmy dla kota Syberyjskiego

1-30 of 630

Kot Syberyjski

W sklepie apetete proponujemy podział karm ze względu na wiek, aktywność oraz rasę pupila. W tym dziele znajdziesz wszystkie karmy suche i karmy mokre dla kota rasy Syberyjski/

Jak wygląda Syberyjski kot

To piękny kot o białym umaszczeniu i długim włosie, dokładnie jest zaliczany do pół długowłosych kotów. Kot syberyjski jest średniej wielkości zwierzęciem za to wyróżnia się dobrym umięśnieniem. Dorosły kot osiąga wagę od 4 do 7 kilogramów. N auwagę zasługuje wygląd kota – jego jasne umaszczenie oraz piękne, duże oczy, lekko owalne w kolorze zielonym bądź bursztynowym.

Jak karmić Syberyjskiego kota

Dieta kotów syberyjskich powinna być urozmaicona. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie zarówno karmy suchej jak i mokrej dla kota. Najlepiej aby oba te produkty zawierały wysokiej jakości białko i brak zbóż. Najlepsze suche karmy dla kotów syberyjskich w sklepie apetete to bezzbożowe, pełne witamin, minerałów i przeciwutleniaczy, które zapobiegają problemom zdrowotnym, takim jak cukrzyca kotów i choroby dróg moczowych. Tym co wpływa na odpowiedni metabolizm kota, jest odpowiednia proporcja węglowodanów do tłuszczy i białek. Polecamy karmy Taste of The Wild, Naturea, Applaws, Acana, a także Farmina czy Fitmin. Dodatkowo bezzbożowa formuła pozwala na zachowanie stałego poziomu cukru we krwi kota. Dzięki temu na dłużej pozostaje uczucie sytości, a energia jest uwalniana przez cały dzień. Taką optymalną formułę z naturalnymi witaminami w postaci chelatowej znajdziemy w karmach Acana czy Farmina Natural and Delicious.

Jak karmić Syberyjskiego alergika

Koty Syberyjskie mają tendencję do alergii pokarmowych. Pierwszymi objawami alergii jest swędzenie skóry, drapanie, i wyłysienia. Jeśli zauważymy niepokojące symptomy – należy udać się do weterynarza, który ustali zmianę diety na hipoalergiczną dla kotwa. Najczęściej zalecane są karmy z linii Hypoallergenic, która zawierają hydrolizowane białko zwierzęce. Sposób przygotowania karmy wpływa na zmniejszenie reakcji odpornych organizmu. W sklepie apetete w dziale apteka – skóra i sierść znajdziesz pełną listę karm przeznaczonych dla kocich alergików. Proponujemy sprawdzonych producentów: Trovet, Royal Canin. Purina, Farmina .

Znajomość potrzeb Twojego kota Syberyjskiego jest niesamowicie pomocna i może przynieść wiele korzyści zdrowotnych. Dobrze zbilansowana najbardziej zbliżona do naturalnej dieta przedłuża życie mruczących towarzyszy a przy okazji sprawia, że ich sierść wygląda pięknie, waga jest utrzymana w dobrej kondycji, oraz mają siłę na zabawy z właścicielem. Zapewnij swojemu mruczkowi odpowiednie wyżywienie dzięki karmą suchym i mokrym od sklepu apetete