• DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Karmy dla kota Szkockiego zwisłouchego

1-30 of 600

Szkocki zwisłouchy

Charakter, żywienie, pochodzenie, wygląd pielęgnacja czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o tym nietypowym kocie. Jak sama nazwa mówi koty te mają obwisłe uszy, które wymagają dodatkowej pielęgnacji. Choć jego obwisłe uszy dają wrażenie jakby kot był ciągle przestraszony. Niech Was nie zmyli wygląd bo szkot taki nie jest. Szkocki Fold to wesoły i energiczny kotek, choć nie będzie wspinał się po meblach i nie wymaga szczególnego zajęcia jest wspaniałym towarzyszem rodziny. To bardzo łagodne i spokojne zwierzę, idealny członek rodziny, również z małym dzieckiem.

Charakter kota

Kot szkocki to domator, jeśli szukamy kota, który od wędrówek i wspinaczek woli leżenie na kanapie, albo lepiej, na kolanach właściciela to ten kot będzie idealnym wyborem. Jest bardzo przywiązany do opiekuna, ale nie wymagający uwagi. Chętnie pobawi się na podłodze myszką czy pogoni za piłką, ale jeśli właściciel ma ochotę pobyć sam, czy popracować – fold to uszanuje.

Zdrowie Szkockiego kota zwisłouchego

Rasa nie jest uważana za wybitnie chorą, choć w porównaniu do hodowania innych kotów wymaga więcej uwagi. Zabawny wygląd kota na które składają się obwisłe uszy jest efektem działanie genu folded ear . Jednak jego występowanie skutkuje groźnym zmianą w budowie chrząstek. Ponadto ta mutacja genowa może być również przyczyną ogólnie słabej kondycji kości i stawów kota, a nawet bolesności.
Z tego powodu Foldy dużo częściej mają problem z poruszaniem się, dlatego tak ważna jest odpowiednia dieta pełna minerałów, a przede wszystkim nie doprowadzenie w okresie rozwoju do jakichkolwiek braków witaminowych, czy mineralnych. Ponadto opieka nad zdrowym i dobrze odżywionym foldem nie jest w ogóle kłopotliwa. To koty odporne, a ich włos wymaga standardowej pielęgnacji. Wystarczy go regularnie czesać.

Dieta kota

Pełnowartościowa dieta jest podstawą profilaktyki i opieki nad tym niezwykłym pupilem. Nie zależnie od tego czy wybierzesz karmę suchą dla kota, czy mokrą pamiętaj o trzymaniu się ustalonej dawki pokarmowej. Nadmiar kilogramów może znacznie obniżyć mobilność kota.
Mokra karma dla kota – Mokre karmy dla kota mogą stanowić podstawę jego wyżywienia, ich zaletą największą jest to że regulują gospodarkę elektrolitową i dbają o układ moczowy kota właśnie dlatego że są mokre, czyli zawierają stosunkowo więcej wody niż inne produkty. Ponadto nie ma co ukrywać, że podawanie karmy z puszki czy saszetki jest dużo prostsze niż gotowanie kotu. Pry wyborze karmy mokrej należy unikać tych co na pierwszym miejscu zawierają zboża, skrobie, gluten kukurydziany. Zazwyczaj takie tanie karmy, marketowe zawierają mało wartościowych składników. Obciążony zostaje żołądek i nerki przez duże pokłady soli mineralnych. Ponadto białko, którego w tanich karmach jest nie więcej jak 10% jest słabej jakości –pochodzi najczęściej ze zmielonych skór, kości, i piór.
Podawanie karmy mokrej złej jakości prowadzi do niedoborów żywnościowych, różnych chorób i całkowicie nie spełnia zapotrzebowani kociego organizmu. Także podawanie takich karm podwyższa ryzyko wystąpienia kamieni nerkowych.