• DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Karmy dla kota Rosyjskiego niebieskiego

1-30 of 632

Wszystko o rasie kot Rosyjki, wygląd, pochodzenie, czym żywić

Kot Rosyjski to piękny, krótkowłosy acz puszysty kotek. Doskonały towarzysz rodziny, świetnie dogaduje się z innymi zwierzętami. Jego wygląd jest majestatyczny. Zgrabna sylwetka, długie łapki a przy tym szczupły i zwinny. Nie dziwne, że historia wskazuje na jego cesarskie pochodzenie – bowiem koty Rosyjskie mieszkały kiedyś na cesarskich dworach, gdzie towarzyszyły damą .

Charakter kota Rosyjskiego

To przyjacielski kotek, ale niezbyt wylewny w uczuciach, raczej nie pokocha każdego odwiedzającego nasz dom, choć na ogół to towarzyskie i miłe stworzenia. Lojalne i bardzo mocno związane z opiekunem, bardzo cenią sobie jego towarzystwo a wraz z nim wszelkiego rodzaju kontakty: zabawy, pieszczoty. Warto zauważyć, że koty te nie lubią samotności, przeprowadzek ani nudy. Jeśli zdecydujemy się na kota a nie jesteśmy w stanie poświecić mu dostatecznej ilości wymaganego czasu – musi mieć towarzystwo. Ponadto kot ten do spokoju wymaga codziennych rytuał łów.

Historia kota

Koty rosyjskie to szlachetni towarzysze, uważa się że pochodzą z
z archangielskich wysp północnej Rosji, gdzie królowały na dworze carów. Czasami nazywany Archangel Blues lub Archanioł, pierwszy zarejestrowany wygląd kota poza Rosją był w 1875 roku w Crystal Palace w Anglii. Żeglarze przywieźli koty z wysp rosyjskich do Wielkiej Brytanii i północnej Europy pod koniec XIX wieku. Rasa została rozwinięta w Anglii w czasie II wojny światowej, kiedy została krzyżowana z kotami syjamskimi.

Wygląd kota rosyjskiego

Rosjanin ma gruby, podwójny płaszcz, standardem rasy są szeroko rozstawione, żywe, zielone oczy. Te koty są super inteligentne i znane są z uczenia się sztuczek i chęci do zabaw . Choć są przyjazne, do obcych odnoszą się znaną kotom – rezerwą i dystansem. Nie należy ich mylić z brytyjskim krótkowłosym lub brytyjskim niebieskimi kotami, ani kotami Chartreux i Korat, które również mają pluszowe niebieskie płaszcze.

Żywienie kota Rosyjskiego

Koty tej rasy szczególnie nie mają specyficznych wymagań żywieniowych. Dodatkowo łatwo wybrać im karmę bo zazwyczaj zdrowy kot ma koński apetyt. Dlatego nie należy przesadzać z ilością zadawanego jedzenia. Szczególnie warto zwracać uwagę na jakość i ilość białka i tłuszczu w karmie dla kota. Kot Rosyjski poddany kastracji może szybko się zaokrąglić, dlatego zalecane jest by zaraz po zabiegu dostawał karmę z półki light. Ponadto tak piękna budowa i sierść wymaga określonego rodzaju pożywienia, warto by w karmie nie zabrakło takich suplementów jak kwasy omega, cynku, biotyny, które zadbają o nawilżenie skóry od środka i wzmocnienie włosów. Ponadto dzięki temu, że człowiek nie za bardzo przyczynił się do zmian w wyglądzie kota Rosyjskiego jest on wolny od chorób genetycznych. Jednak nie oznacza to, że może dostawać karmę słabej jakości. Karma dla kota rosyjskiego powinna być pełna protein, z obniżoną zawartością tłuszczów, a z dodatkami witaminowymi na sierść. Jeśli zdecydujemy się na suchą karmę to najlepiej wybierać te z wysoką zawartością mięsa, W sklepie apetete znajdziesz karmy dla kotów niewychodzących, takie jak Taste of The Wild. Polecane jest by podawać kotom również karmę mokrą. Stabilna gospodarka elektrolitowa zadba o odpowiednią higienę układu moczowego kotów.