• DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Karmy dla kota Birmańskiego

1-30 of 630

Kot Święty Birmański

Święty Kot Birmański to bardzo rzadka rasa. O pięknym wyglądzie i spokojnym charakterze. Futro kotów występuje w kilku odmiana: kremowy, rudy, liliowy, niebieski, seal, czekoladowy, czarny szylkret, szylkret czarny tabby, niebieskie tabby, seal tabby point na stopach tych kotów jest białe natomiast futro na reszcie ciała jest lekko ciemniejsze, jedwabiste bardziej niż Tureckiej Angory i kotów Himalajskich. Ich ciało raczej jest dłuższe, większe niż Persów ale mniej przysadziste. Wierzy się że, w Birmie ten kot był czczony jako wcielenie zmarłych mnichów. Legenda głosi, że śnieżno biały kot Sinh mieszkający w świątyni Lao – Tsun położył łapy na ciele zabitego kapłana i zmienił szatę. Wówczas jego futro stało się złociste a łapki białe, nogi, uszy, pyszczek, ogon przybrały kolor ziemi a oczy stały się niebiskie.

Jak opiekować się świętym kotem birmańskim

Charakter Birmańskiego kota można nieco przyrównać do perskiego, choć jest od niego nieco mniej poważny, co jest dla tej rasy na plus. Ciekawski ale za to bardzo uczuciowy, Cichy i łagodny. Jest dociekliwy i bardzo uczuciowy. Daje wrażenie majestatycznego kota świadomego swojego świętego pochodzenia. Birmański dojrzewa wcześnie, nawet w 7 miesiącu życia.
Futro jest jedwabiste i miękkie i łatwe do pielęgnacji.

Opieka nad kotem

Koty Birmańskie to odporne zwierzęta na choroby a co najważniejsze mimo półdługiej szaty nie wymagają szczególne pielęgnacji. Zazwyczaj czesanie 1-2 w tygodniu jest wystarczające.

Dieta kota Birmańskiego

W sklepie apetete znajdziesz wszystko co potrzebne będzie do opieki nad tymi niezwykłymi kotami. Najważniejszą częścią profilaktyki zdrowotnej, oprócz kontroli u lekarza weterynarii, zabaw jest oczywiście dieta. To właśnie żołądek jest źródłem odporności Twojego kota, dlatego warto sprawdzać co podajemy kotu do miski. Najwyższej jakości karmy mokre dla kota będą odpowiednim sposobem żywienia, można również wybrać model łączony, sucha i mokra karma. W sklepie apetete znajdziesz szeroki asortyment karm mokrych wysokomięsnych dla kota.
Głównym składnikiem diety kota Birmańskiego powinna stanowić karma z wysoką zawartością protein – białka zwierzęcego i nie może w niej zabraknąć tauryny. Podobno koty te najchętniej jedzą to co pierwotnie dostawali ich przodkowie – czyli myszy, ale żaden ze świadomych miłośników zwierząt nie zdecyduje się na takie odżywianie.

Pożywienie Birmańskiego kota powinno składać się świeżego mięsa i to tego składnika szukamy w pierwszej kolejności w karmach suchych czy mokrych. Najlepsze karmy dla kotów sprzedawane w sklepie apetete zawierają ok 70% białka zwierzęcego to no: Applaws czy Naturea.

Częstym problemem zdrowotnym jaki pojawia się u dorosłych kotów jest zapalenie oczu, a niekiedy te piękne koty mają zeza. Wobec tego w karmie nie może zabraknąć witaminy A, która odpowiada za prawidłowe widzenie a także piękną skórę kota. u kotów Birmańskich również często pojawiają się torbiele w układzie rozrodczym – jedynym sposobem zapobiegania ich tworzeniu jest kastracja, bądź sterylizacja. Po zabiegu zwierzęta powinny przejść od razu na karmę przeznaczoną dla kotów kastrowanych np.: Sterilised.