• DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Karmy dla dorosłego kota – adult

1-30 of 465

Jak żywić dorosłego kota

Karma dla kotów jest najważniejszym czynnikiem decydującym o zdrowiu mruczka. Odpowiednia dieta może wyeliminować lub opóźnić wydatek weterynaryjny w przypadku niektórych poważnych chorób. Koty nie potrzebują węglowodanów , a niektóre z nich takie jak: kukurydza, pszenica i ryż są stosowane jako wypełniacze zarówno w karmach w puszkach, jak i w suchych karmach. Inne składniki, takie jak aromaty i barwniki, są dodawane przez producentów żywności dla kotów, aby zaspokoić estetyczne potrzeby konsumenta.

Co jest lepsze karma sucha czy mokra dla kota dorosłego

Wielu dietetyków zgadza się, że koty powinny otrzymywać różne rodzaje żywności, zarówno suche, jak i mokre. Sucha karma dla kota jest zdecydowanie wygodniejsza w podawaniu. Ponadto łatwiej jest zbilansować kocie pożywienie opierając jego dietę na suchych chrupkach. Jednak suche jedzenie nie dostarcza kotkom wody. Kot powinien dostawać mieszane jedzenie. Zarówno suchą karmę, którą będzie miał dostępną przez cały dzień. Zapewni mu ona odpowiednią ilość minerałów w diecie, oraz karmę mokrą, która jest dla kotów zdecydowanie bardziej aromatyczna i tym samym apetyczna.Najlepszym sposobem żywienia kota jest mieszanie mu różnych smaków. Trzeba przyznać że koty mają wysublimowane kubki smakowe i lubią zmiany w diecie. Dlatego w sklepie apetete.pl dostępna jest pełna oferta mokrych karm sprzedawanych w formie miksów smakowych. Dzięki temu można sprostać wymaganiom kociego smakosza.

Czego szukać w karmach dla kotów

Koty są obligatoryjnymi drapieżnikami i nie będą się prawidłowo rozwijać na dietach wegetariańskich. Kot musi jeść mięso, które zawiera taurynę. To nie oznacza, że warzywa i owoce im szkodzą są one częstym dodatkiem do karm. Stanowią naturalne źródło witamin i minerałów wzmacniających odporność.

Czego unikać w karmach dla kotów

Czytając etykiety suchej czy mokrej karmy dla kota należy unikać produktów, które zawierają:

Słowa takie jak “produkty uboczne”, “mączka mięsno-kostna”, “trawienie zwierząt”, większość innych opisów, w tym “trawienie” lub dodane cukry.

Chemiczne środki konserwujące, w tym BHA, BHT, etoksychin i galusan propylu

Mączka kukurydziana jako wypełniacz

Nadmiar węglowodanowych “wypełniaczy” (sucha żywność może zawierać nawet 50 procent ziarna)

Karmy suche i mokre dla kotów dostępne w sklepie apetete.pl to najwyższej jakości produkty. Korzystamy tylko ze sprawdzonych dostawców karm. W ofercie sklepu zoologicznego on line znajdziesz zarówno karmy bezzbożowe takie jak: Acana, Orijen, Taste of The Wild, Applaws, Naturea oraz karmy z niską zawartością zbóż bez glutenu jak Brit Care czy Arion, mokre karmy bezzbożowe najwyższej jakości Miamor, Catz Finefood, Animonda, Natural Taste i wiele innych. W doborze odpowiedniego produktu pomogą Ci nasi doradcy ewentualnie wyszukiwarka internetowa.