• DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA dla zamówień od 99zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Karmy dla starszego kota - senior

1-30 of 80

Jak żywić kociego seniora

Żywienie starszych kotów ma kluczowe znaczenie dla utrzymania ich w dobrej kondycji a co najważniejsze odpowiednio dobrana dieta przyczyni się w wymierny sposób na długość życia naszego ulubieńca. Karmy dla starszych kotów zawierają przeciwutleniacze i niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, które wzmacniają odporność, oraz przyczyniają się do zwiększenia długości życia kota.

Objawy starości u kotów

Ponadto wraz z wiekiem mogą pojawić się dolegliwości związane ze starzeniem się organizmu jak np.: zmniejsza się możliwości trawienne, wchłanianie tłuszczów, słabnie słuch i wzrok, spada kondycja ogólna i wytrzymałość pazurków. Zmniejsza się pojemność płuc i zdolności serca. Także pojawiają się problemy z zębami, a także z nerkami i ogólnie układem moczowym.
Inne problemy jakie pojawiają się z wiekiem związane są z wagą kota. Może kot zarówno z powodu choroby nadmiernie chudnąć, albo w drugą stronę – przybierać na wadze. W tym okresie – wieku seniora wybór odpowiedniej karmy dla starszych kotów może pomóc w złagodzeniu objawów starzenia się i tym samym poprawi się jakości życia i długość życia Twojego ulubieńca.

Karma sucha dla starszego kota

Sucha karma dostarcza wszystkich niezbędnych składników odżywczych, jest prosta do podawania i przechowywania. Łatwiej też zbadać ilość podawanego jedzenia, wobec tego kot żywiony suchą karmą w teorii powinien nie mieć problemów z nadwagą. Dostępne w sklepie apetete karmy suche dla kotów seniorów pozwolą zadbać o Twojego ulubieńca w okresie jesieni życia. Nasza pełna oferta karm suchych dla kotów starszych najpopularniejszych i polecanych producentów takich jak: Royal Canin, Purina, Brit, Brit Care, Hill’s w ofercie karm Hill’s i Royal Canin znajdują się karmy z podziałem na dwa okresy starzenia się kota, pierwszy kiedy rozpoczyna się po 7 roku życia, oraz drugi dla kotów, które ukończyły 12 rok życia.

Karma mokra dla kota seniora

Karma sucha dla kotów z czasem powinna zostać zastąpiona mokrym pożywieniem. Koty starsze nie mają możliwości gryzienia pokarmu ze względu na słabe uzębienie. Ponadto karma mokra dla kotów zapewni im stałe nawodnienie, co jest bardzo ważne dla prawidłowej pracy nerek i układu moczowego. W sklepie zoologiczny apetete przygotowaliśmy pełną ofertę kocich produktów, zarówno karmy mokre zbożowe, jak i bezzbożowe wysokiej jakości. Producenci znani i doceniani przez najlepszych weterynarzy i hodowców. Royal Canin, Hill’s, Purina, Arion, Brit i wiele innych. W celu dobrania odpowiedniego produktu dla kota seniora radzimy skorzystać z wyszukiwarki albo filtrów produktu, a jeśli czujesz że potrzebujesz pomocy. Zadzwoń na infolinię sklepu zoologicznego apetete.pl fachowi doradcy pomogą w doborze karmy dla seniora.
Wybierając mokry pokarm dla kota, kieruj się informacjami zawartymi na etykiecie – szukaj mięsa uzupełnionego o witaminy i składniki mineralne.