• DARMOWA DOSTAWA KURIEREM dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY
  • DARMOWA DOSTAWA Kurierem dla zamówień od 139zł
  • BEZPIECZNE ZAKUPY
  • EKSPRESOWA WYSYŁKA
  • FACHOWE PORADY
  • NAJNIŻSZE CENY

Karmy dla psa

2 produkt(ów)

Karma dla psa w naszym internetowym sklepie zoologicznym Apetete, znajdziesz karmy najlepszych producentów, w bardzo korzystnych cenach. Wypróbuj karmy dla psa seniora, dla psów dorastających oraz karmę dla najmłodszych pupili.

Karmy dla psów

Karmy dla psów, dzielimy na dwie kategorie - karma dla psa sucha lub karma dla psa mokra. Sucha karma dla psa to najczęściej wybierany sposób żywienia. To karma dla psa, który zapewni mu wszelkie niezbędne wartości odżywcze. Jedzenie dla psa w postaci suchej karmy dla psa powinno być dostosowane pod indywidualne potrzeby każdego psa.

Mokra karma dla psa to karma, którą cechuje dużo wyższa smakowitość oraz skierowana jest do psów, które preferują mokre jedzenie. Karma dla psa w mokrej formie, dostarczy psu wszelkich niezbędnych witamin oraz minerałów. Karmy dla psa w sklepie apetete dostępne są w wielu wariantach do wyboru.

Karma dla psa w sklepie internetowym Apetete

Karmy dla psów powinny być dostosowane pod względem wieku psa, jego stanu zdrowia, ale także jego preferencja smakowych. Zarówno karma dla psa mokra jak i sucha karma każdemu psu będzie odpowiadała w innym stopniu. Wybierając karmy dla psa, należy wziąć po uwagę, czy potrzebuje on karmy bardziej smakowitej oraz mokrej karmy czy wystarczy mu pełnowartościowa karma sucha.

Idealna karma dla psa

W sklepie Apetete znajdziesz karmy dla psa najlepszych producentów. Szeroki asortyment oraz bardzo miła obsługa, pomoże Ci w wyborze idealnej karmy dla Twojego psa. Karma dla psów najlepszych marek w przystępnej cenie, tylko w sklepie Apetete! Karma dla psów w każdym wieku oraz każdej rasy.

Rodzaje karmy dla psa

Karmy suche dla psa - w tym dziale znajdziesz wszystkie suche karmy dla psa, wszystkich producentów ustawionych w kolejności alfabetycznej od Acana do Trovet. Suche karmy dla psa stanowią ponad 70% jego diety. Nie ma co ukrywać, że to najczęściej wybierany sposób żywienia domowego pupila. Za stosowaniem suchych karm przemawia wiele zalet. Po pierwsze są proste do podania, ich przechowywanie również nie sprawia większych problemów. Po otwarciu właściciel może zostawić suchą karmę w oryginalnym opakowaniu i zabezpieczyć ją przed wietrzeniem specjalnym klipsem, albo przesypać jej zawartość do hermetycznego wiaderka na karmę. Przy stosowaniu suchej karmy dla psa ważne jest zapewnienie zwierzakowi stałego dostępu do świeżej, pitnej wody. Sucha karma ma do siebie, że procentowo zawiera bardzo mało wody, wobec tego psu po niej chce się bardziej pić. Jej inną zaletą jest to, że pozwala zadbać o zęby. Temat profilaktyki stomatologicznej u psów jest często bagatelizowany, co weryfikuje problemy trawienne i zdrowotne w przyszłości. Od chorób zębów rozpoczynają się inne dolegliwości.

Z tego względu właściciel powinien odpowiednio dobierać karmę do wielkości szczęk psa. Zbyt małe chrupki nie spełnią swojej funkcji ścieralnej, zbyt duże zniechęcą psa do jedzenia w ogóle. Dlatego w sklepie apetete dokonaliśmy podziału suchej karmy na małe psy, średnie, duże i olbrzymie. Dzięki temu możesz dobrać karmę dla psa w taki sposób, że zadbasz o jego zęby. Na koniec dodamy, że zaletą suchej karmy jest fakt, że jest bezpieczna dla żołądka psa. Mięso poddane zostało wielokrotnej obróbce termicznej, wobec tego nie ma zagrożenia wynikającego z nieodpowiedniego przetworzenia produktu. Obecnie panuje moda na karmienie psy surowym mięsem, co przyczynia się do zwiększenia liczby psów zarobaczonych np.: kampylobakteriozą.

W przypadku suchej karmy odpowiednio przechowywanej takie zagrożenie jest niemożliwe. Karmy mokre dla psa ta kategoria jest przeznaczona dla zwierząt, które preferują mokre jedzenie z puszki, albo saszetki. Również na ułatwienia została przedstawiona w kolejności alfabetycznej od Animonda mokrej karmy dla psa do Wiejskiej Zagrody wysoko białkowej karmy dla psa, z dużą zawartością świeżego mięsa. Ogólnie zaletą mokrej karmy jest jej wyższa smakowitość. Dużo chętniej psy jedzą mokrą karmę nawet słabszej jakości niż najlepsze suche chrupki. Dla zdrowia psa a dokładnie zdrowia jego nerek i układu moczowego zaleca się podawanie mokrej karmy dla psa. Niezależnie czy wybierzemy karmę mokrą w saszetce, w puszcze, czy batonie – dostarczymy psu odpowiedniej ilości smacznego i lekkostrawnego posiłku. W celu sprostania wymaganiom żywieniowym psów zaleca się przed zakupem karmy sprawdzenie jej zawartości mięsa. Odpowiednio mięsna karma zawiera około 50% świeżego mięsa i jego podrobów. Produkty, które mają zapis na etykiecie 4% mięsa, pochodzą z gorszego sortu i zalecane jest ich sporadyczne stosowanie w celu np.: dosmaczenia karmy. Jednak w dłuższej perspektywie stosowanie ich może przyczynić się do niedożywienia psa. Nie zawierają one wszystkich aminokwasów, których pies jako potomek wilka – wymaga w swojej diecie. Z tego względu w naszym sklepie Apetete proponujemy karmy mokre dla psa z wysoką zawartością mięsa, bezzbożowe.

W naszej ofercie znajdziecie karmy najlepszych producentów takich jak: Brit, Animonda, Applaws, Dolina Noteci, Rinti, Taste of the Wild, Wolfsblut a także DogzFineFood. Karmy weterynaryjne dla psa czasem psy chorują na przewlekłe choroby, wówczas weterynarz zaleca skorzystanie z gotowych rozwiązań żywieniowych dla psów, w tej kategorii znajdziesz wszystkie karmy weterynaryjne od czołowych producentów, zaczynając od Royal Canin, Eukanuba, a kończąc na mniej znanych takich jak Farmina czy Purina Pro Plan. Jeśli Twój pies musi być na specjalistycznej diecie to lepszej oferty nie znajdziesz.

Dieta psa jest zależna od jego wieku, rasy, a także aktywności

Karmy według wieku psa. Kategoria stworzona w oparciu o specjalistyczną wiedzę. Psy w czasie całego życia wykazują inne zróżnicowane żywieniowe, które jest zależne od ich etapu wzrostu. Szczenię w pierwszym okresie wymaga diety wysoko białkowej, ponadto łaknie witamin i substancji wzmacniających kości. Ponadto ilość białka i soli mineralnych w diecie psa jest zależna od jego etapu rozwoju. Dzięki gotowym rozwiązaniom żywieniowym właściciel psa nie musi zastanawiać się czy jego pies otrzymuje odpowiednio zbilansowaną dietę. Pełno porcjowe karmy dla szczeniąt są przeznaczone dla pierwszej fazy wzrostu, zaś karmy dla seniora chronią przed chorobami i wzmacniają odporność. Łatwo je znajdziesz w naszym sklepie Apetete ponieważ podzieliśmy karmy ze względu na wiek. Uwzględniliśmy trzy najważniejsze etapy w życiu psa: Rozwój oraz karmienie. Zazwyczaj karmy dla szczeniąt są odpowiednie dla suczek w ciąży oraz tych karmiących. Następnym etapem jest okres dorosłości, tutaj ilość wymaganych kalorii jest zależna od wielu czynników: *rasy, wagi psa, a także jego aktywności*, co również uwzględniliśmy w naszym podziale.

Wybieraj mądrze kupując w naszym sklepie zyskujesz zdrowie swojego psa

W naszym sklepie Apetete zatrudniamy specjalistów żywieniowych, techników weterynarii i pasjonatów, dla których dobro Twojego psa jest najwyższą wartością. Dlatego edukujemy jak czytać etykiety na karmach dla psów, czego unikać w diecie psa, odpowiadamy na pytanie czy pies potrzebuje w swojej diecie zbóż, oraz czy surowe mięso dla psa to dobry przysmak? Edukujemy poprzez rzetelne opisy produktów, a to o czym nie wspomnieliśmy można doczytać na naszym blogu Apetete.


Przeczytaj na naszym blogu:

Ranking karm dla psów