trening dla psa

1-30 of 41

Ułożony i grzeczny pies to marzenie każdego właściciela. Niektóre rasy psów mają łatwość w przyswajaniu nauki. Według rankingu najmądrzejszych psów w pierwszej dziesiątce jest Border Colie, Pudel, Owczarek Niemiecki, Labrador, Golden Retriver itp. Te psy to tzw. grupa pracująca, psy paserskie i myśliwskie. Nastawione na pracę z właścicielem. Obecnie panuje trend, aby szkolić psa metodą pozytywną, to znaczy bez użycia sił, kar w postaci krzyków i szarpania smyczą.

W metodzie pozytywnej najważniejsze jest podkreślenie i nagradzanie pożądanego zachowania psa. W szkoleniu tą metodą przychodzi z pomocą urządzenie zwane klikerem: Trixie Kliker to małe pudełeczko wydające charakterystyczny dźwięk klik-klak. Kliker pomaga psu w zrozumieniu naszej mowy. Dla niego dźwięk klikera oznacza: Dobrze zrobiłeś, nagroda idzie do Ciebie. Zadaniem właściciela jest nauczenie psa, że kliker to zapowiedź nagrody. Jak to zrobić? Jest to bardzo proste. Wystarczy wziąć do ręki garść pysznych smakołyków i dawać po jednym, po naciśnięciu klikera. Klik- nagroda. Po kilku powtórzeniach pies powinien skojarzyć dźwięk klikera z pysznymi smakołykami!

Najpopularniejsza metoda, używana podczas szkolenia psów to właśnie ta z użyciem klikera.

Równie często jako nagrody szkoleniowcy pozytywni używają zabawek: piłek na sznurku, szarpaków. Często psy aktywne wybierają ten sposób nagradzania. Szarpanie się na zabawce wyzwala bowiem instynkty pierwotne psa i zaspokaja potrzebę łowiecką. Zabawki typu szarpak przy okazji wzmacniają zęby i dziąsła.

Podczas tresury pozytywnej przydadzą się również inne akcesoria, które można odnaleźć w tej kategorii. Należą do nich również wcześniej wspomniane zabawki, a także aporty:W ofercie Apetete.pl dostępne produkty Trixie, Kong, Dingo W celu dobrania odpowiedniego produktu, zachęcamy do kontaktu z naszym biurem obsługi Klienta. Nasi doradcy chętnie pomogą w wyborze odpowiedniego produktu. Ich doświadczenie i chęć pomocy pozwoli na znalezienie optymalnego rozwiązania korzystnego dla zdrowia Państwa pupila.